Taurupes pamatskolas skolēni apmeklē izrādi "Smieklu sasaukšanās"

09.12.2019.

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Taurupes pamatskolas skolēni 2019./2020. mācību gada 1. semestrī apmeklēja Valmieras drāmas teātra izrādi "Smieklu sasaukšanās".  Piedzīvojumi spogulī un sapnī, daudzstāvu nama kāpnes un Kreica kungs, Elzas gaidīšana, ejampanti, lecampanti, sedzampanti redzampanti. Sarunas un prātošana – dziedot, lecot, spēlējot. Izrādes pamatā ir mūziķa Renāra Kaupera dziesmas bērniem "Sasauc smieklus izklīdušus" ar dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes tekstiem.

Foto no izrādes "Smieklu sasaukšanās"

Taurupes skolēnu domas par redzēto:

  • Teātris bija ļoti pārdomāts. Bija mazliet sarežģīti saprast 1. daļu, bet pamatdoma bija skaidri izteikta. Aktieri tēloja izcili un likās, ka viņiem netrūkst enerģijas. Viņi bija gatavi atdot savu sirdi skatītājiem. (Silvestrs Dzalbs).
  • Teātris ļoti patika, īpaši Renāra Kaupera dziesmas. Vislabāk man patika, kā spēlēja aktrise Klinta Reinholde. Bija interesanti skatīties to dzejoli par kāpnēm un Kreica kungu, arī pasaka par sudraba karotīti bija interesanta. Man ļoti patika. (Kristiāna Līva Līcīte)
  • Vienai aktrisei bija smieklīgi sataisīti mati, izskatījās kā rags. Man ļoti patika teātris, visu laiku smējos un nevarēju vien beigt smieties. Ja būtu iespējams, brauktu vēlreiz. Viss bija pārdomāti izveidots, nekas nenojuka. Tas bija perfekts teātris. (Ieva Avricēviča)
  • Sākumā īsti nesapratu, par ko būs izrāde. Kad iedziļinājos, man ļoti patika. Tajā darbojās ļoti profesionāli aktieri. Man ļoti patika izdoma par to, ka teātri var izveidot no dažādām vienkāršām lietām un  no dzejoļiem. Pa vidu bija daudz skaistu dziesmu, kas lika atslābināties (vismaz man). Ļoti liels paldies par iespēju bez maksas skatīties teātri. (Kristela Ozerinska)
  • Dažviet varēja pasmieties, citur aizdomāties par daudzām lietām, bija izrādē arī skumjas. Skanēja skaistas dziesmas, bija interesanti. (Linards Imants Ozoliņš)
  • Ļoti patika, kā aktieri iedziļinājās dažādos tēlos. Skanēja jau iepriekš zināmas dziesmas, kas šo izrādi padarīja vēl labāku. (Elvita Bresme)

Viedokļus apkopoja Taurupes pamatskolas skolotāja Vanda Prancāne.

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu