Tautas tērpu nēsātāju virtuālā solidaritāte atspoguļota videoklipā

07.05.2020.

Atskatoties uz virtuālo gājienu "Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai" 4. maijā, Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir izveidojis videoklipu, kas atspoguļo dalībnieku gatavošanos un došanos gājienā neparastos apstākļos - vienatnē vai kopā ar ģimeni.

Tautas tērpu gājiens šogad ārkārtējās situācijas laikā notika virtuāli - tā dalībnieki ievietoja savas fotogrāfijas sociālajos tīklos. Gājienā piedalījās vairāk nekā četri tūkstoši tautas tērpu nēsātāju Latvijā un ārvalstīs. Vairāki no viņiem gatavošanos un došanos gājienā savā pagalmā, tukšās pilsētas ielās vai pa lauku celiņiem iemūžināja arī video. Samontējot ar mobilajiem tālruņiem uzfilmētos, dalībnieku iesūtītos video kadrus, tapa kopīgs vēstījums par ilgām būt atkal kopā un apņēmību, neskatoties uz nelabvēlīgiem apstākļiem, uzvilkt tautas tērpu un uzmirdzēt par godu Latvijai.

Virtuālā gājiena dalībnieku publicētās fotogrāfijas, kurām tika pievienots tēmturis #tautastērpugājiens, jau drīzumā tiks apkopotas un kā vēsturiska liecība būs skatāmas Latvijas Nacionālā kultūras centra tīmekļvietnē.

Piekto tautas tērpu gājienu šogad rīkoja LNKC, tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS un biedrība "Mans tautas tērps".

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu