Tautu forums pulcēs simtiem mazākumtautību pārstāvju no visiem Latvijas reģioniem

06.05.2017.

2017.gada 6.maijā 14 dažādu tautību pārstāvji no 19 Latvijas pašvaldībām - kopumā vairāk nekā 100 mazākumtautību nevalstisko organizāciju aktīvisti - piedalīsies piektajā Tautu forumā. Pasākums Latgales kongresa simtgades un ceturtā Pasaules latgaliešu saieta ietvarā norisināsies Daugavpilī - Vienības namā un Daugavpils teātrī, kā arī vairākās pilsētas vēsturiskā centra kafejnīcās.

TAUTU FORUMA DIENAS KĀRTĪBA

„Tautu forums notiks jau piekto reizi – tas spilgti apliecina, cik daudz un atšķirīgas tautības dzīvo Latvijā. Mūsu valsti veido ikviena labās domas un darbi, tādēļ šogad, atklājot valsts simtgadi, ir īpaši svarīgi izcelt visu tautību iedzīvotāju devumu un potenciālu valsts izaugsmē. Liels paldies visām mazākumtautību organizācijām, kuras ikdienā ar daudzveidīgām pilsoniskām iniciatīvām apliecina savu lojalitāti un piederību neatkarīgai Latvijas valstij, kā arī aktīvi un atbildīgi iesaistās simtgades veidošanā,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

6.maijāTautu forums tiks aizsākts Daugavpils vēsturiskā centra kafejnīcās ar jauniešu iniciatīvas „Lavka” radošās komandas rosinātām neformālām sarunām SARUNU LAVKA, diskusijas tēmu izvēloties īpašā sarunu ēdienkartē: starteri, lai iepazītos un iesildītos sarunai; karstie ēdieni, iedziļinoties aktualitātēs; dienas piedāvājums, kas ļaus katram radoši izpausties; desertā tēmas jautrākam brokastu noslēgumam. Sarunas plānots sasaistīt ar visdažādākajām dzīves jomām, rosinot dalībniekos vēlmi attīstīt zināšanas un pilnveidot prasmes.

Plkst. 11:00 forumu oficiāli atklās Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, kultūras ministres Daces Melbārdes un Daugavpils mēra Jāņa Lāčplēša uzrunas. Forumu turpinās zinātniskie lasījumi, debates un domu apmaiņa par mazākumtautību lomu Latvijas veidošanā, izcilu personību devumu Daugavpils pilsētai un citām tēmām.

Tautu foruma svinīgā daļa sāksies plkst. 13:00 – līdz ar Daugavpils Vienības laukumā notiekošajiem Baltā galdauta svētkiem „Latgale svin.” Galdus klās pilsētas nacionālās kultūras biedrības, mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvjiem no visas Latvijas, valsts un pilsētu amatpersonām, Daugavpils nacionālo kultūras biedrību pārstāvjiem, Goda daugavpiliešiem un ikvienam citam interesentam piedāvājot nobaudīt latgaliešu nacionālās virtuves gardumus muzikālas koncertprogrammas pavadījumā.

Plkst. 14:30 Latvijas brīvības cīņās kritušo poļu karavīru piemiņas vietā amatpersonas, daugavpilieši un foruma viesi stādīs Latvijas valsts simtgadei veltīto ozolu aleju, koku ieaugšanu stiprinot ar latviešu kultūras centra folkloras kopas „Svātra” izpildītajām spēka dziesmām.

Lai veicinātu mazākumtautību līdzdalību, Kultūras ministrija sadarbībā ar partneriem ik gadu organizē Tautu (mazākumtautību) forumu. 2017.gada Tautu forumu Daugavpilī organizē KM, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Daugavpils teātris, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs. Foruma organizēšanu atbalsta Latgales plānošanas reģions.

Latgale ir reģions, kurā visdaudzskaitlīgāk un aktīvāk pārstāvētas dažādas mazākumtautības - to atbalstam aizvadīto trīs gadu laikā dažādu pasākumu īstenošanā ieguldīti 229 824 eiro publiskā finansējuma. Pasākumi organizēti gan pilsoniskās sabiedrības attīstībai, gan mazākumtautību integrācijai un īpašās kultūras saglabāšanai, t.sk. romu integrācijai, kā arī starpkultūru dialoga veidošanai.

Kultūras ministrija izveidojusi reģionālo NVO atbalsta programmu Latgalei; tās ietvaros atbalstīti projekti kopienu pilsonisko iniciatīvu jomā, īstenojot vismaz 40 dažādus pasākumus, kā arī mazākumtautību kultūras un starpkultūru dialoga jomā, kur īstenoti vismaz 30 dažādi pasākumi. Spilgtākie piemēri – „Tautu forums,” kultūras festivāls „Pinu, pinu sietu,” jauniešu auditorijai paredzētais diskusiju cikls „Eiropas pēdas Latvijā,” kā arī mazākumtautību biedrību pārstāvjiem un kultūras vēstniekiem organizētās radošās nometnes un romu interešu aizstāvības organizācijas „Nēvo Drom D” rīkotie informatīvie pasākumi.

 

Informāciju sagatavoja:
Lita Kokale,
Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu