VIDEO: programmas "Latvijas skolas soma" forums

23.10.2019.

24. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā notiks Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" ikgadējais forums, kurā, vienkopus pulcējoties programmas īstenotājiem, tiks pārrunāti programmas pirmā gada rezultāti. No plkst. 11.00 skaties forumu tiešraidē!

Foruma programma (pdf)

Forumā programmas īstenotāji – programmas koordinatori pašvaldībās, kā arī kultūras institūciju, mākslinieku un skolu pārstāvji – dalīsies pieredzē par aktivitāšu izvēli un to sasaisti ar mācību saturu, kā arī iepazīsies ar kultūras piedāvājuma aktualitātēm un pārrunās administrēšanas jautājumus.

"Regulāri sazinoties ar programmas koordinatoriem pašvaldībās un skolās, redzam, ka, pateicoties mākslinieciskās izpausmes līdzekļu izmantošanai jauniešiem aktuālu tēmu apguvei, sasaiste starp mācību procesu skolā un kultūras norisēm kļūst aizvien spēcīgāka un jēgpilnāka. Tajā pašā laikā sadarbību starp kultūras norišu veidotājiem un baudītājiem nepieciešams turpināt attīstīt.  Forums ir viena no šādām satikšanās iespējām," uzsver Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja programmas "Latvijas skolas soma" vadītāja Aija Tūna

Foruma dalībniekus uzrunās kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare. 

Forumā būtiska uzmanība tiks veltīta programmas aktualitātēm un satura piedāvājumam. Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle foruma dalībniekiem sniegs ierosmes, kur atrast un kā izvēlēties kultūras notikumus, Latvijas Kultūras akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse stāstīs par Latvijas kultūras kanonu kā palīgu kultūras norisēs, lai savienotu tagadni ar pagātni un nākotni, kino un teātra režisora, skatuves mākslas pedagoga Pētera Krilova uzrunas tēma būs "Filmu māksla – redzēt, just, saprast un pievienot atmiņai", savukārt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska stāstīs par dizaina lomu izziņas, domāšanas un darīšanas sekmēšanā. 

Tāpat "Latvijas skolas soma" forumā plaši tiks pārrunāta pieredze programmas īstenošanā. Par skolēnu un mūziķu sastapšanās pieredzi visdažādākajās skolās stāstīs operdziedātāja Evita Pehlaka un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Ventis Zilberts, bet par laikmetīgās mākslas meistarklasēm Latvijas skolās runās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratore Māra Žeikare. Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola dalīsies ar muzeju pieredzi programmas “Latvijas skolas soma” īstenošanas procesā, savukārt par to, kā programma ietekmējusi Daugavpils teātra darbību un piedāvājumu, stāstīs Daugavpils teātra valdes priekšsēdētāja palīdze mākslinieciskajos jautājumos Kristīne Veinšteina.

Programmas ieviešanas pieredzē pašvaldībās un par to kā "Latvijas skolas soma" var būt palīgs skolotājiem stāstīs vairāku novadu koordinatori – Kuldīgas novada koordinatore Lilita Mačtama un Raunas novada koordinators, Raunas vidusskolas direktors Edgars Plētiens. 

Plašāk par programmu "Latvijas skolas soma" – www.lv100.lv/skolassoma

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu