DMDM piedāvā tiešsaistes lekciju "Madernieka ornamenta interpretācija mūzikā"

22.02.2021.

Sestdien, 27. februāri, Jūlija Madernieka dzimšanas dienā plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz mūziķa un mākslas vēsturnieka Guntara Gritāna lekciju tiešsaistē "Madernieka ornamenta interpretācija mūzikā".

"Madernieka ornamentālajiem zīmējumiem piemīt daudz mūzikas. Liekas it kā muzikālās domas būtu grafiski izteiktas. Līnijas sakļaujas, izplešas, izveidojas ka simfoniski fragmenti." /Janis Veselis/

Mūzika Jūlija Madernieka dzīvē un daiļradē vienmēr bijusi ļoti nozīmīga. Mākslinieku  saistīja draudzība ar Alfrēdu Kalniņu, Jāzepu Vītolu, Emīlu Melngaili, Emīlu Dārziņu un Arvīdu Žilinski. Jau no agras bērnibas Madernieks muzicējis. Arī vēlāk vijoļspēle palīdzēja noskaņoties radošam darbam un rosināja iztēli. Mūzikas klātbūtni Madernieka darbos ne reizi vien atzīmē Emīlis Melngailis, Jānis Veselis un citi viņa draugi.

Guntars Gritāns stāstīs par ornamentāciju mūzikā un tās ietekmi Madernieka kompozīciju veidošanā. Pētnieks meklēs atbildes uz jautājumu, kāpēc Madernieka ornaments tiek interpretēts kā "muzikāls".

MĒRĶAUDITORIJA: interesenti
NORISES VIETA: tiešsaite
ILGUMS: 1h un 15min.

Vietu skaits ierobežots.
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās https://ej.uz/MaderniekaMuzika

Pieteikumus pieņem līdz 26. februārim, vai kamēr ir brīvas vietas.

Plašāk par izstādi "Madernieka stils" uzzini šeit.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu