TIks atklāts Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādes „Radītprieks” katalogs

09.08.2018.

Šodien, 9. augustā, plkst. 16:00 Rīgas mākslas telpā tiks atklāts izstādes „Radītprieks” katalogs. Katalogs sastāv no divām daļām: raksti jeb pētījumi, dalībnieku un izstādes darbu saraksti. Katalogā ietverto profesionāļu pētījumi palīdzēs saprast latviešu tautas amatniecības un lietišķās mākslas izstādīšanas un apmācīšanas praksi no 19. gs. beigām līdz mūsdienām - tekstu autori ir Ilona Audere, Inese Sirica, Aija Jansone, Linda Rubena un Dagmāra Prīberga. Otru kataloga daļu veido izstādes dalībnieku un darbu saraksts. Sadalījums veidots pa Latvijas novadiem, atsevišķi izdalot Rīgu.

Dizainā izmantots DD studio izstrādātais krāsu un novadu princips: Kurzeme sarkana, Vidzeme dzeltena, Zemgale zaļa, un Latgale zila. Alvja Misjūna fotogrāfijas piedāvā jaunu skatījumu uz tautas lietišķās mākslas darinājumiem un epizodēm izstādē. Noderīga būs Lindas Rubenas izstrādātā karte ar 2018. gadā notiekošajām tautas lietišķās mākslas izstādēm Latvijā, daudzas vēl iespējams paspēt redzēt klātienē.

Izstādes kataloga projekta vadītāja ir Linda Rubena, sastādītāja Inese Sirica, dizainu veidojis Matīss Zvaigzne. Katalogu izdod Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Katalogu būs iespējams iegādāties Rīgas mākslas telpā līdz izstādes noslēgumam, kā arī pēc izstādes slēgšanas sazinoties ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem veltīta tautas lietišķās mākslas izstāde “RADĪTPRIEKS” Rīgas mākslas telpā būs skatāma līdz 26. augustam.

Tajā vienkopus aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. Tomēr tautas mākslas bagātības un daudzveidības atrādīšana nav vienīgais izstādes mērķis. Ekspozīcija tautas lietišķās mākslas žanrus aicina uzlūkot kā kompleksa dzīvesveida un zināšanu sistēmas dažādas šķautnes.

Izstādes dalībnieki ir Latvijas tautas lietišķās mākslas studiju meistari un individuāli strādājošie meistari. Ekspozīcijas dizainu veidojusi Dd studio radošā komanda: Jānis Mitrēvics, Miks Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Ilze Zigerte, Artis Svece. Pati izstāde top Latvijas Nacionālajam kultūras centram sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienību.

Papildu informācija:
Inga Vasiļjeva
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29276111
www.dziesmusvetki.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu