TUESI.LV | Diriģenti Kristiāna un Pēteris Vaickovski par COVID-19 krīzi

08.01.2021.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par mūziķiem un diriģentiem Kristiānu un Pēteri Vaickovskiem, kuri COVID pandēmijas laikā organizējuši tiešsaistes mūzikas koncertus: tuesi.lv/klut-atvertakiem/.

"Man šķiet, ka tas ir radošo cilvēku uzdevums būt pozitīviem, iedvesmot un meklēt risinājumus. Mēs visi šobrīd esam vienādos apstākļos – visiem nākas pielāgoties un kļūt atvērtākiem," saka Kristiāna. 

"Katram cilvēkam ir tieksme un vajadzība pēc kultūras, attiecībām un sajūtām. Cilvēki ies uz koncertiem, ies uz muzejiem, bet būs jaunas platformas, kur to vēl savādāk baudīt un redzēt. Šī it kā nestabilitāte rada iespēju mums būt vēl radošākiem," ir pārliecināts Pēteris.

"Sākumā visiem ir pretestība pret attālināto formātu. Visiem ir bailes par to, ka tas mūs aizraus, mēs visi pavadīsim laiku tikai pie datora. Man šķiet, tagad viss ir sastājies pareizajās vietās. Cilvēki ir pieņēmuši, ka tas šim laikam ir variants, bet tas nekonkurēs," uzskata Kristiāna.

"Es aicinātu visus palīdzēt saviem līdzcilvēkiem un būt sirsnīgiem. Mēs visi kopā kļūsim stiprāki un varēsim ātrāk tikt uz ierastāku un ērtāku stāvokli," saka Pēteris. 

TUESI.LV COVID-19 ir iedvesmojoši video stāsti par radošajiem cilvēkiem Latvijā, kuri pielāgojušies jaunajiem apstākļiem un COVID-19 izraisīto krīzi spējuši izmantot kā iespēju. TUESI.LV COVID-19 video stāstus veido biedrība "NEXT" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu