TUESI.LV | Māksliniece Velga Vītola par COVID-19 krīzi

05.01.2021.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par mākslinieci un muzeja krājuma glabātāju Velgu Vītolu, kura COVID pandēmijas laikā īstenojusi vērienīgu vides apgaismojuma mākslas projektu un turpina darbu muzejā: tuesi.lv/nevar-nedarit/.

"Pārkārtošanās nekad nav ērta. Ja mēs tai esam atvērti, tad viss būs labi. Man gribas ticēt, ka kultūras radošie cilvēki nevar nedarīt. Viņi atrod veidu, kā realizēties," uzskata Velga.

"Manuprāt, pandēmija muzeju nozarei nāk par labu. Tieši no paradigmu, domu formas, virzienu maiņas par to, kā aizkļūt līdz apmeklētājam jaunajā veidolā. Tas šobrīd ļoti, ļoti strauji notiek," ir pārliecināta Velga.

"Lai vai kas notiek, skaties no pozīcijas, kas tajā ir labs. Ja jāiet tumsā, jāiet! Ja jālec nezināmajā, tad jālec!" saka Velga.

"Pacelt rokas un laisties dibenā tu vari jebkurā brīdī. Māksla un kaifs ir saprast, kā tad es varu."

TUESI.LV COVID-19 ir iedvesmojoši video stāsti par radošajiem cilvēkiem Latvijā, kuri pielāgojušies jaunajiem apstākļiem un COVID-19 izraisīto krīzi spējuši izmantot kā iespēju. TUESI.LV COVID-19 video stāstus veido biedrība "NEXT" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu