Vairāk nekā 8000 Liepājas skolēnu iesaistās iniciatīvā “Latvijas skolas soma”

02.11.2018.

Kopš šī gada septembra arī Liepājas skolās tiek īstenota Latvijas valsts simtgades iniciatīva bērniem un jauniešiem „Latvijas skolas soma”, kas ļauj skolēniem aktīvā veidā iepazīt Latviju, teorētiskās zināšanas papildinot klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet, vēsta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Iniciatīva ir valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem no 1. līdz 12. klasei. Tās ietvaros ikvienam skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu.

Liepājas 1. līdz 12. klašu skolēni, tai skaitā profesionālo izglītības iestāžu un privātskolu audzēkņi, aktīvi iesaistījušies šajā iniciatīvā.

Liepājas pilsētas pašvaldībai piešķirtais finansējums programmas „Latvijas skolas soma” īstenošanai no šī gada 1. septembra līdz 31. decembrim ir 58 737 eiro, vidēji septiņi eiro pusgadā uz vienu skolēnu.

Tas ļauj realizēt daudz interesantu lietu mācību procesa ietvaros, lai katrs skolēns klātienē iepazītu un rastu izpratni par teātri, mūziku, vizuālo mākslu, laikmetīgās dejas, arhitektūras, kino, literatūras un citām kultūras nozarēm. Pateicoties šim finansējumam, izglītības iestādes var plānot skolēniem bezmaksas teātra izrāžu, koncertprogrammu, muzeju, zinātnes centru apmeklējumu un citas aktivitātes.

Liepāja ir pilsēta ar plašu kultūras piedāvājumu, tāpēc skolēni labprāt apmeklē Liepājas teātra izrādes, koncertuzvedumus un ekskursijas koncertzālē “Lielais dzintars”, muzejpedagoģijas nodarbības Liepājas muzejā un citus pasākumus.

Šoruden skolēnu visvairāk apmeklētās izrādes Liepājas teātrī ir “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Dželsomīno melu zemē”.

31. oktobrī skolēnu kupli apmeklēta bija arī kino pirmizrāde “Tēvs Nakts” koncertzālē “Lielais dzintars”. Skolās notiek Ērika Vilsona un kultūras attīstības biedrības “Tapala Lapa” veidotās izrādes “Piens” un “Mana Magadana”. Populārs ir arī jaunais Liepājas tūrisma objekts Redāns, kas ir Liepājas cietokšņa sastāvdaļa, kur 1919.gada novembrī norisinājās cīņas ar bermontiešiem, lai nosargātu Latvijas neatkarību.

Pateicoties iniciatīvai, Liepājas skolēni dodas mācību braucienos pa Kurzemi, brauc uz Rīgas muzejiem, koncertiem, izstādēm.

Avots: liepajniekiem.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu