Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī sveic projekta “Mēs esam Latvija” dalībniekus

17.06.2019.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2019. gada 13. jūnijā, Rīgas pilī sveica Latvijas valsts simtgadei veltītā projektā “Mēs esam Latvija” dalībniekus. Šo projektu īstenoja Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Mazākumtautību konsultatīvo padomi un izdevniecību “Žurnāls Santa”.

Sveicot klātesošos, Valsts prezidents atzīmēja, ka šis projekts sešu mēnešu garumā lasītājiem sniedza iespēju iepazīt 20 iedvesmojošas personības, kas pārstāv dažādas tautības un ar savu darbu un dzīvi šodien veido mūsu valsti.

Valsts prezidents atzina, ka šajos stāstos mēs ieraudzījām vēstures līkloču atbalsis cilvēku dzīvēs, mēs uzzinājām īstu un personisku pieredzi, iesakņojoties Latvijā.

“Dažādība un dažādu tautību klātbūtne Latvijā ir būtiska daļa no mūsu pagātnes, tagadnes un nākotnes. Tā ir mūsu bagātība. Katrs cilvēks, kurš šeit dzīvo, strādā un veido ģimeni, un no sirds ir pieķēries šai zemei un valstij, ir nozīmīga daļa no Latvijas,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

Svinīgajā pasākumā Valsts prezidents pateicās visiem projektā iesaistītajiem par ieguldījumu šīs ieceres īstenošanā – stāstu varoņiem un viņu ģimenēm, pateicoties kuru atsaucībai, sabiedrībai ir varējusi labāk iepazīt mazākumtautību dzīvi Latvijā, izdevniecības “Žurnāls Santa” kolektīvam, ka noticēja šai idejai un ieguldīja savu radošumu un spēku projekta īstenošanā, kā arī Mazākumtautību konsultatīvajai padomei un Valsts prezidenta kancelejai par darbu, īstenojot šo nozīmīgo iniciatīvu.

Projektu “Mēs esam Latvija” īstenoja Valsts prezidenta kanceleja, Valsts prezidenta Mazākumtautību konsultatīvā padome un izdevniecība SIA “Žurnāls Santa”. Žurnālos “Santa”, “Klubs”, “Ieva”, “Ievas Stāsti”, “Ievas Māja”, “Ievas Virtuve” un “Ievas Veselība” no 2018. gada decembra līdz 2019. gada maijam tika publicēti kopumā 18 stāsti par iedvesmojošām mazākumtautību personībām, kas ar savu darbu un dzīvi veido mūsu valsti. Šajā laikā sabiedrība varēja iepazīt personiskus pieredzes stāstus par to, kā Latvijā iesakņojušies krievu, ukraiņu, baltkrievu, tatāru, ebreju, romu, poļu, lietuviešu, igauņu, azerbaidžāņu, gruzīnu un vācu tautību cilvēki.

Avots: www.president.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu