Valsts svētkos animācijas režisore Roze Stiebra aicina ģimenes uz īpašu “Saule brauca debesīs"

16.11.2018.

Svinot Latvijas valsts pastāvēšanas simto gadadienu, animācijas klasiķe Roze Stiebra 18. novembrī plkst. 14.15 aicina Latvijas ģimenes apmeklēt īpašu jaunās animācijas filmas “Saule brauca debesīs” seansu Latvijas vecākajā kinoteātrī “Splendid Palace”. Filma ir veidota pēc folkloras motīviem un tapusi kā Rozes Stiebras veltījums Latvijai simtgadē.

”Saule brauca debesīs” ir filma, kuru kā pateicību un dāvanu Latvijas simtgadē četru gadu garumā plecu pie pleca ir veidojusi 50 cilvēku komanda. Tās stāsts balstīts latviešu tautasdziesmās, kurās apkopota gadsimtu gaitā senču krātā tautas gudrība. Pēc folkloras motīviem veidotais vēstījums ir piedzīvojumiem pilns stāsts par Saules meitu, kura tiek nozagta ķekatu jampadracī. Viņas vecāki sauc palīgā cilvēkus. Nabašnieks apjož zobenu un dodas ceļā, stājoties pretī gan mošķiem un ērmiem, gan paša slinkumam un bailēm.

Kā norāda režisore Roze Stiebra, “Saule brauca debesīs” nav tikai filma bērniem, jo tās stāstu caurvij smalks simbolisms, kuru var tulkot dažādi un kas būs saprotams tikai pieaugušajiem. Kādam tas būs stāsts par mazu meitenīti, kura ir jāatrod trijās dienās, bet citiem – stāsts par Latvijas ceļu uz brīvību, kas deviņdesmito gadu sākumā lika uzdot to pašu jautājumu, ko Saules meita uzdod filmā: “Kāpēc tik ilgi mani meklējāt?” Svinot valsts svētkus, režisore aicina ikvienu novērtēt to, ka Latvija ir brīva un tās iedzīvotājiem ir iespēja dzīvot savā neatkarīgā valstī.  

“Ziedonim ir tāda pasaka par Ķeburkāji, kurš vēlējās saķemmēt jūru un raudāja, kad to neizdevās izdarīt. Gluži tāpat ar Latviju – mums nevajag to saķemmēt, tā jau ir saķemmēta, mums vienkārši ir jādzīvo,” aicina Roze Stiebra.

Jau ziņots, ka no 16. novembra filmu “Saule brauca debesīs” būs iespējams noskatīties vairāk nekā 100 kino izrādīšanas vietās visā Latvijā, turklāt vienlaikus gan kinoteātros, gan mazākos kino izrādīšanas punktos. Turpinot valsts svētku mēnesi, 19. novembrī plkst. 14.00 notiks īpašs filmas seanss Siguldā, kino “Lora”, kur viesosies animācijas filmas mūzikas autors Juris Kaukulis. Talsos 24. novembrī plkst.17.00 kinoteātrī “Auseklis” pirms filmas seansa viesosies aktieris, Nabašnieka lomas ierunātājs Kaspars Znotiņš; 25. novembrī plkst. 12.15 Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, filmas skatītājiem būs iespēja aprunāties ar režisori Rozi Stiebru. Valmierā pirms filmas seansa kinoteātrī “Gaisma” 26. novembrī plkst. 18.00 pie skatītājiem viesosies Kaspars Znotiņš un Roze Stiebra, savukārt Kurzemē, Liepājas kinoteātrī “Balle” filmas radošās komandas viesošanās gaidāma 28. novembrī plkst. 18.00.

“Saule brauca debesīs” veidota ar Nacionālā Kino centra atbalstu programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Filmas producents ir Roberts Vinovskis, galvenā animatore – Dace Liepa, bet filmas māksliniece – Ilze Vītoliņa, viena no vadošajām teātra kostīmu māksliniecēm Latvijā.  “Saule brauca debesīs” mūzikas autors ir Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”, bet lomas ierunājuši tādi pazīstami aktieri kā Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, Guna Zariņa, Ainārs Ančevskis, Dita Lūriņa un citi.

Animācijas filma “Saule brauca debesīs” tapusi “Studijā “Lokomotīve”, kas dibināta 1995. gadā un ir viena no aktīvākajām un produktīvākajām studijām Baltijā. Studija producē spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, kas izrādītas prestižos pasaules festivālos, un tikai pēdējos četros gados vien studijā tapušās filmas ir saņēmušas jau trīspadsmit Nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps”. Iepriekšējā studijas pilnmetrāžas animācijas filma – kopražojumā ar ASV 2014. gadā tapusī Signes Baumanes „Akmeņi manās kabatās” – saņēma trīs “Lielā Kristapa” balvas un tika izvirzīta ASV Kino akadēmijas balvai „Oskars” kā Latvijas kandidāte.

Papildu informācija:
Marta Lagzdiņa
“Saule brauca debesīs” komunikācijas koordinatore
Tālr.: 29989769
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu