Valsts svētku laikā Melngalvju namā varēs apskatīt Artūra Analta instalāciju "Matter to Matter"

14.11.2018.

Valsts svētku laikā Melngalvju namā varēs apskatīt Londonas Dizaina Biennālē zelta medaļu ieguvušo Artūra Analta instalāciju "Matter to Matter". Ekskluzīva iespēja tikai 3 dienas no 17. novembra līdz 19. novembrim par Melngalvju nama ekspozīcijas apmeklējuma cenu apskatīt arī šo interaktīvo instalāciju.

Sestdien, 17. novembrī 11:00 - 18:00
Svētdien, 18. novembrī 11:00 - 20:00
Pirmdien, 19. novembrī 11:00 – 18:00

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi un izceļot Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas panākumus, Melngalvju nams sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Kultūras ministriju ir sagādājis lielisku dāvanu rīdziniekiem un Rīgas viesiem – valsts svētkos - no 17. līdz 19. novembrim Melngalvju namā būs iespēja apskatīt Eiropā un pasaulē augsti novērtētā latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvo instalāciju "Matter to Matter", kas šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas Zelta medaļu kategorijā "Labākais dizains" (London Design Biennale 2018 Best Design Medal). Dalība šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā norisinājās, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi.

Kā norāda Artūrs Analts (Variant Studio), instalācija attēlo Latvijas mijiedarbību ar tās dabisko vidi. Radot "Matter to Matter", mākslinieks iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas – Rīgas. Ņemot vērā tās tuvumu Baltijas jūrai, Rīgai ir savs unikāls, pastāvīgs mitruma līmenis, kas bieži veido kondensēšanos. Instalācijā Artūrs Analts atveido gāzes pāreju šķidrumā, izmantojot lielu, zaļu stikla virsmu.

Šis nav statisks objekts, tas aicina apmeklētājus līdzdarboties, veidojot uz virsmas savus ziņojumus un rakstus, kas pāris minūšu laikā dabiski izzūd. Caur šo procesu Analts aicina mūs aptvert dabas varenību un izceļ dizainerus un arhitektus kā radītājus atbildīgai, ilgtspējīgai nākotnei, kurā līdzās sadzīvo daba un tās iedzīvotāji.

Artūrs Analts: "Es ticu emociju nozīmībai. Emocijas ir dzīves esence un dzirkstele, un tās jāaptver caur dizainu. Ar instalāciju es vēlējos atspoguļot mijiedarbību starp cilvēkiem, dabu, tehnoloģijām un veidu, kā mēs varam sadzīvot un attīstīties. Šīs instalācijas mērķis ir vienot cilvēkus un radīt īstas, pozitīvas emocijas. Kad tās ir radītas, jāpievēršas nopietnākām tēmām – tādām kā dabiskās vides aizsardzība un globālā sasilšana."

Pēc Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas iniciatīvas interaktīvā instalācija tiks prezentēta arī ārvalstu rezidējošiem un nerezidējošiem vēstniekiem, starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītājiem un sadarbības partnerie, bet, pateicoties "Rīgas nami" atbalstam, Melngalvju nams savas durvis vērs arī svētku laikā, tādējādi ļaujot Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem apskatīt godalgoto un starptautiskās preses interesi izraisījušo instalāciju, kā arī pastāvīgās Melngalvju nama ekspozīcijas.

Instalāciju Matter to Matter iespējams apskatīt Melngalvju namā Rīgā, Rātslaukumā 7.

 

SAISTĪTIE RAKSTI

Inese Baranovska: Latvijas dizains ver durvis panākumiem | 03.10.2018.

Latvija iegūst galveno balvu Londonas dizaina biennālē | 04.09.2018.

Londonas Dizaina biennālē 2018 notiks Latvijas diena | 17.09.2018.

Latvija pirmo reizi tiks pārstāvēta Londonas Dizaina biennālē | 31.08.2018.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu