Valsts svētkus ar koncertlekciju "Lāčplēša dienā" atzīmēja Daugavpils 12. vidusskolas skolēni
25.11.2021.Starp Lāčplēša dienu un Latvijas valsts dzimšanas dienu Daugavpils 12. vidusskolas 5., 6., 7.c, 8. klašu skolēniem mūzikas stundās un 10. klašu skolēniem kultūras pamatu stundās programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros bija iespēja noskatīties koncertlekciju "Lāčplēša dienā".
Koncertlekcijā bagātīgais vēstures faktu materiāls tika papildināts ar populāru latviešu mūzikas autoru Ērika Ešenvalda, Zigmara Liepiņa, Jāņa Ķirša un latviešu strēlnieku dziesmām Rūtas Dūdumas-Ķirses, Jāņa Ķirša un Daumanta Kalniņa izpildījumā.
Skolēniem bija iespēja ielūkoties arī Ziemassvētku kauju muzeja ekspozīcijā un uzzināt ko vairāk par Ziemassvētku kauju vēsturisko nozīmi, to atainojumu literatūrā un mākslā, augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem, Lāčplēša dienas svinēšanas tradīcijām.
Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis" galvenās lomas atveidotāja Daumanta Kalniņa teiktais, ka "Lāčplēsis iemieso katra mūsu ticību un spēju darīt savu lietu pēc iespējas labāk un vienotība ir mūsu mazās tautas lielākais spēks", lika aizdomāties par katra cilvēka ieguldījumu mūsu Latvijas tagadnē un nākotnē.
Skolēnu atziņas pēc koncertlekcijas "Lāčplēša dienā":
Manuprāt, šī koncertlekcija ir veiksmīgs piemērs, kā var apvienot teorētiskās zināšanas, vēsturiskus faktus un mūziku. Tā nodrošina konkrēto faktu asociāciju ar mūziku. Šī koncertlekcija radīja manī patriotisku noskaņu, raisīja pārdomas, un es sapratu, cik svarīga nozīme ir dziesmai, kas vienmēr spēj radīt, uzburt noskaņojumu un izraisīt emocijas.
Noskatoties šo skaisto koncertlekciju, es varu teikt, ka mūsu Latvijā ir radoši un talantīgi cilvēki. Man ļoti patika šī koncertlekcija, jo es uzzināju daudz ko jaunu, man ļoti patika, ka šī lekcija bija daudzpusīga, lekcijā gan dziedāja, gan stāstīja par nozīmīgām Latvijas personībām un par Latvijas vēsturi.
Šajā koncertlekcijā man patika, ka bija ļoti skaisti nofilmēts, labā kvalitātē. Bija daudz skaistu dziesmu. Bija interesanti skatīties, jo informācija par Latviju tika papildināta ar skaistām dziesmām.
Patika mūzika, ļoti laba skaņas kvalitāte. Ļoti interesanti bija uzzināt dažus vēstures faktus, piemēram, ka Latvijas karoga standarta autors ir Ansis Cīrulis.
Ļoti skaistas dziesmas, ļoti interesants veids, kā mācīt jauniešus caur mūziku, nevis garlaicīgi runājot.