"Varde par solisti" un "Operas ABC" izskan sākumskolas skolēniem Rīgas 96. vidusskolā

14.02.2020.

2020. gada 20. janvārī ar diviem secīgiem koncertiem Latvijas Nacionālās operas un baleta spožo balsu īpašnieki koncertēja Rīgas 96. vidusskolas 1.- 4. klašu skolēniem ar vienu no "Latvijas koncertu" visjaukākajām programmām "Varde par solisti", kur kopā ar bērniem purva iemītnieki (Cekulpīle, Dundurs, Varde un Krupis) iepazina notis, izspēlēja dažādas nošu spēles un izdziedāja tās, radot paši savu "purva operas āriju".

Uz skatuves purva iemītnieku lomas ieņēma izcili solisti - Evija Martinosne, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš un Juris Vizbulis. Īpašas krāsas uzvedumam piešķīra NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas dejotāji. Pianists - Uģis Krišjānis un stāstniece - Karina Bērziņa.

Pēc koncerta jaunāko klašu skolēniem mūziķi piedzīvoja pārvērtības un skaistos operas tērpos sagaidīja vecāko klašu skolēnus, sniedzot koncertu "Operas ABC" - izpilīšanai tika izvēlētas pazīstamākās operu ārijas, lai jauniešiem sniegtu spilgtu un dauzvedīgu priekšstatu par operas žarnu un tā muzikālo kanonu, izdziedot V. A. Mocarta, Dž. Verdi, Dž. Pučīni, P. Čaikovska, Ž. Bizē opermūziku. 

Koncertuzvedumi "Varde par solisti" un "Operas ABC" iekļauti programmā "Latvijas skolas soma".

 

Avots: latvijaskoncerti.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu