Vecmīlgrāvieši radījuši unikālu dāvanu Latvijas simtgadē

15.05.2018.

Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā Vecmīlgrāvī norisinājās akcija “Mūsu ostas sēta”. Tās ietvaros noritēja divu gadu projekts, kura laikā Rīgas kuģu būvētavas dzelzsbetona sēta tika izdaiļota ar Latvijas novadu tautisko jostu motīviem.


Ja pirmajā akcijas gadā uz Rīgas kuģu būvētavas dzelzsbetona sētas tapa Kurzemes uz Latgales tautiskās jostas, tad šogad tām pievienojās Vidzemes un Zemgales jostas. Radīt tautiskos motīvus kuplā skaitā bija ieradušies ne tikai Vecmīlgrāvja, bet arī kaimiņu apkaimju iedzīvotāji. Viņiem pievienojās arī Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš un Rīgas kuģu būvētavas valdes loceklis Ainārs Tropiņš.  

“Liels paldies visiem akcijas dalībniekiem, kuri šajā svētku dienā nebija palikuši mājās, bet atnākuši, lai dotu savu artavu vietējās vides uzlabošanā. Šī akcija ir pierādījums tam, ka sētas ne tikai šķir, bet Vecmīlgrāvī ir sēta, kura vieno Rīgas brīvostu ar Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem,” pasākuma atklāšanā atzina Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. 

“Četru Latvijas novadu krāšņi tautiskiem motīviem izdaiļotā Rīgas kuģu būvētavas dzelzsbetona sēta apmēram 700 metru garumā ir vecmīlgrāviešu dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā. Patiess prieks un gandarījums, ka mums kopīgiem spēkiem izdevās īstenot šo unikālo projektu un ka ir radīts kārtējais objekts, par kuru var priecāties gan vietējie iedzīvotāji, gan ciemiņi!”, gandarījumu pauda Vecmīlgrāvja attīstības biedrības valdes loceklis Uģis Bērziņš.  

Akcija “Mūsu ostas sēta” aizsākās 2010. gadā, kad radās ideja par sētas, kura apjož Rīgas brīvostas teritoriju, apgleznošanu. Pirmajā projekta daļā kopumā tikai radīti vairāk nekā 300 brīnišķīgi zīmējumi, kuri joprojām apskatāmi jebkurā diennakts laikā visu gadu. Ja pasaku tēlu, daudzveidīgo kuģīšu, krāšņo mozaīku, zemūdens pasaules ainiņu, kā arī augu uz ziedu autori bija vietējo izglītības iestāžu skolēni, tad zīmēt tautiskos motīvus tika aicināts ikviens, un šai akcijai atbalstītāju netrūka. Šis unikālais projekts varēja noritēt pateicoties tās organizatoriem  - Vecmīlgrāvju attīstības biedrībai un Rīgas brīvostas pārvaldei.

Avots: Riga.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu