Vecpiebalgas skolēni iepazīst kultūrvēsturisko mantojumu
20.11.2019.2019./2020. mācību gada rudens semestrī, pateicoties programmas "Latvijas skolas soma" piešķirtajam finansējumam un Vecpiebalgas novada pašvaldības atbalstam, skolēniem sniegta iespēja iepazīt Latviju programmas piedāvātajās dažādajās norisēs.
11. septembrī Vecpiebalgas vidusskolas 10. - 12. klašu skolēni devās uz Daugavpili un iepazina vēsturisko un šodienas pilsētvidi.
Nodarbības laikā tika apskatīts Dinaburgas cietoksnis, kas ir vienīgais 19. gs celtais un līdz mūsdienām saglabājies cietoksnis Baltijā. Tālo pagātnes dvesmu ļāva sajust krievu klasicisma stilā celtās ēkas: komandanta ēka, hospitālis, kazarmas, Mihaila (austrumu) un Nikolaja (dienvidu) vārti. Tika apskatīts parks un lielgabali, kā arī skolēni varēja uzkāpt uz iespaidīgā cietokšņa vaļņa, kas veiksmīgi izturējis un atvairījis pirmos Napoleona armijas uzbrukumus. Šodienas Daugavpils tika iepazīta ar vienu no populārākajiem pilsētas sabiedriskā transporta veidiem – seno tramvaju. Gida interesantā stāstījuma pavadībā apskatījām pilsētas vēsturisko centru, galveno pilsētas laukumu un Vienības namu, pilsētas ielas ar dažādos arhitektūras stilos celtām ēkām. Skolēni iepazina pilsētas mikrorajonus, kurus aptver tramvaja maršruts, tramvaju depo, senos un jaunās paaudzes pilsētas tramvajus, kā arī izzināja tramvaja rašanās vēsturi.
20. septembrī Vecpiebalgas vidusskolas 1., 2. un 3. klases skolēni devās uz Ērgļiem un R.Blaumaņa muzejā apmeklēja nodarbības "Velniņu darbi un nedarbi" un "Orientēšanās Braku sētā".
Skolēni klausījās gides stāstījumu par Braku sētas vēsturi. Darbojoties grupās un izmantojot interaktīvu spēļu elementus, veidotas Braku ēkas un meklētas atbildes uz jautājumiem par rakstnieka R.Blaumaņa dzīvi un literāro darbību. Muzeja lielajā istabā kopā ar gidi tika izspēlēti velniņu darbi un nedarbi.
26. septembrī, apmeklējot Valmieras muzeja piedāvātās nodarbībās, Vecpiebalgas vidusskolas 7. un 8. klases skolēniem bija iespēja nokļūt viduslaiku pasaulē un uzzināt par dzīvi agrākos laikos, kā arī piedalīties bruņinieku turnīrā. Senās skolas nodarbība ļāva iejusties tā laika mācību procesā un apgūt boksterēšanu vecajā drukā, kā arī ar tinti mācīties glītrakstīšanu.
1. oktobrī Vecpiebalgas vidusskolas 5. un 9. klases skolēni devās uz Rīgu, lai apmeklētu Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā nodarbībā "Rudentiņš bagāts vīrs" skolēni ar interesi klausījās stāstījumu par latviešu dzīvi pirms 200 gadiem, apskatīja novadu sētas un iepazina senās amatu prasmes. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, apgūstot rakstīšanas prasmes ar tinti un spalvu, tika veidoti apsveikumi pedagogiem Skolotāju dienā.
3. oktobrī, apmeklējot Āraišu arheoloģiskā parka "Laikmetu ģimene" nodarbību, Vecpiebalgas novada pamatskolas 5. un 6. klases skolēniem bija iespēja iepazīt senos laikmetus caur ģimenes prizmu – dzimtas locekļa dzīves gājumu. Savukārt Turaidas muzejrezervāta nodarbības deva ieskatu viduslaiku norisēs, stāstos un arhitektūrā.
13. novembrī Vecpiebalgas vidusskolas 1.-6. klases skolēnus priecēja radošās apvienības "Shape of Music" atraktīvā nodarbība.
Skolēniem patika minēt atskaņotās melodijas, ieklausīties klasisko melodiju radītajās sajūtās, atbildēt uz jautājumiem, kā arī iemēģināt roku čella, vijoles un kontrobasa spēlē. Nodarbība noritēja aizraujošā pozitīvā gaisotnē veicinot interesi gan par dažādiem mūzikas žanriem, gan mūzikas instrumentiem.