Veikti precizējumi MK rīkojumā par Latvijas valsts simtgades programmas īstenošanu

07.08.2018.

Otrdien, 7. augustā, Ministru kabinetā pieņemts rīkojums tehniskiem grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr.769 „Latvijas valsts simtgades pasākumu plāna 2017. – 2021. gadam īstenošanai piešķirtā valsts budžeta finansējuma sadalījums”.

Grozījumi paredz precizēt atsevišķu Latvijas valsts simtgades programmas pasākumu nosaukumus un aprakstus, norises laikus, finansējuma sadalījumu pa gadiem. Izmaiņas veiktas esošo finanšu līdzekļu ietvaros, nepalielinot kopējo finansējuma apmēru. Grozījumi sagatavoti, pamatojoties uz plāna īstenošanā iesaistīto ministriju, citu centrālo valsts iestāžu un pašvaldību sniegto informāciju par nepieciešamajām izmaiņām.

Piemēram, rīkojumā plānots precizēt, ka Ekonomikas ministrijas aktivitātes nosaukums starptautiskajā lidostā „Rīga” ir informācijas centrs  „Magnetic Latvia”. Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošai izstādei, kura no 2018. gada novembra būs skatāma Rīgā, precizēts nosaukums no „Baltijas grāmata 1918-1940” uz „Tiks aizliegts. Baltijas grāmata 1918-1940”. Latvijas Nacionālā arhīva izstādei precizēts nosaukums no „”Jaunizveidotās valstis pēc Pirmās pasaules kara beigām. Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi" uz „Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi”.

Gaidāmā Latvijas valsts simtgade ir nozīmīga, lai plaši vēstītu par Latvijas devumu pasaulē, dotu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. Aktivitāte un iesaiste pārsniegusi sākotnēji prognozēto, jau šobrīd norisinājušies daudzi valsts simtgadei veltīti pasākumi – starptautiskā, nacionālā un reģionālā līmenī. 2016. gada nogalē bija ieplānotas 800 iniciatīvas, šobrīd apzināti jau vairāk nekā 2000 projekti, to skaits ik dienas palielinās. Vairāk nekā 500 valsts simtgades projektu guvuši līdzatbalstu ideju konkursos.

Latvijas valsts simtgades pasākumu plāns tapis, līdzdarbojoties visām nozarēm, dažādām institūcijām, pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un plašai sabiedrībai gan Latvijas valsts simtgades Rīcības komitejā, Radošajā padomē, Jauniešu rīcības komitejā, kopā ar 119 Latvijas valsts simtgades reģionālajiem koordinatoriem un citās darba grupās, kā arī regulāri tiekoties ar organizācijām un iestādēm reģionos un sadarbībā ar tautiešiem ārvalstīs.

Latvijas valsts simtgades norisēm no 2017. līdz 2019. gadam piešķirti 22,3 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu jeb ~3 eiro uz vienu iedzīvotāju gadā. Provizoriski rīkojumā iezīmēts finansējums arī 2020. un 2021. gadam, kopā 9,4 miljoni eiro, no kā 80% plānoti Latvijas valsts simtgades iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, iespējai 200 000 skolēnu klātienē iepazīt Latvijas kultūras, vēstures, dabas un inovāciju sasniegumus. Simtgadē ieguldīs ne vien valsts līdzekļus, daļa pasākumu veidoti esošā budžeta ietvaros, piesaistīti arī pašvaldību, starptautiskie un atbalstītāju līdzekļi.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu