Ventspils novada skolēni apmeklēs kinolektoriju „Iepazīsties – LEĻĻU KINO!”
22.11.2017.Jau šonedēļ - 24. novembrī, Ventspils novada skolēniem Zūru un Piltenes skolās būs iespēja klātienē iepazīties ar leļļu filmu veidošanas procesu, tā aizsākot šī gada „Latvijas skolas somas” pilotprojektu, kas norisinās četrās Latvijas pašvaldībās.
Šis ir kultūrizglītojošs pasākums Latvijas skolēniem, kura laikā bērniem ir iespēja uzzināt, kā top leļļu animācijas filmas, satikt to veidotājus, redzēt tēlus, kas atdzīvojas uz ekrāna un arī noskatīties interesantu jaunāko latviešu leļļu animācijas filmu programmu.
Šo pasākumu laikā bērniem tiek radīta lieliska iespēja klātienē redzēt un saprast, ko dara leļļu filmas režisors, operators, animators, dekorators, mākslinieks, kāda nozīme ir kamerai, gaismu uzstādījumam un dekorāciju uzbūvei. Skolēni var izzināt, kā top dažādas skaņas, kā ierunāti filmās dzirdamie dialogi, kāda nozīme montāžai, muzikālajam noformējumam. Šos un citus kino tapšanas noslēpumus atklās filmu studijas „Animācijas Brigāde” animācijas filmu veidotāji.
Pirmie kinolektorijā piedalījās Rīgas Juglas vidusskolas skolēni, kuri pēc nodarbības zīmējumos un tekstos pauda savu vērtējumu: „Mani izbrīnīja, ka vienai lellei vajag desmit galvas” (Sandra), „Mani izbrīnīja, ka šo multeni vajadzēja filmēt astoņus mēnešus”(Nikolass), „Tas bija ļoti jauki, ka jūs atvedāt pašas lelles”, „Kad uzzināju, kā jūs taisāt kino, sāku uzreiz gribēt taisīt pats savu kino” (Olivers). Kopējais secinājums – „mēs iesakām šo kinolektoriju arī citiem Latvijas skolēniem”. Sākot ar 2018.gada rudeni tas ikvienā skolā būs iespējams, izmantojot „Latvijas skolas somas” finansējumu.
Kinolektorijs „Iepazīsties - leļļu kino!” ir sagatavots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „”Latvijas skolas somas” satura veidošana” atbalstu. Pasākums notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.
Latvijas valsts simtgades iniciatīva „Latvijas skolas soma” veidota, lai nodrošinātu Latvijas bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju pieredzēt Latviju klātienē, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības. Darbību pamatā ir vēlme sniegt iespēju Latvijas skolēniem, bērniem un jauniešiem iepazīt Latviju, tās valstiskuma attīstības ceļus, izzināt zinātnes un tehnoloģiju lomu valsts un sabiedrības attīstībā, apjaust dabas un kultūras bagātības, kā arī izprast jaunrades un inovāciju nozīmi sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā. Sākot ar 2018./2019. mācību gadu „Latvijas skolas soma” norisināsies visās vispārizglītojošās skolās, atverot ikvienu no apmēram 200 tūkstošiem 1.-12. klašu skolēnu. Šajā mācību gadā iniciatīvas pilotprojekti norisinās Limbažu novadā, Ventspils novadā, Jelgavas novadā un Viļakas novadā.