XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Latvijas valsts simtgadē - 2018.gadā notiks no 30.jūnija līdz 8.jūlijam

12.04.2016.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam, tā šodien, 12.aprīlī lēmusi valdība. Nākamie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Līdz 2016. gada decembrim Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar svētku sagatavošanā iesaistītajām pusēm (valsts institūcijām, pašvaldībām, svētku pasākumu darba grupām u.c.) plāno sagatavot svētku pasākumu plānu un māksliniecisko programmu, kā arī izvērtēt svētku pasākumiem piemērotākās norises vietas.

Tuvākajā laikā plānots izveidot svētku Rīcības komiteju, kuras sastāvā būs svētku rīkošanā iesaistīto ministriju, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Rīgas domes un citu institūciju, kuras iesaistītas Dziesmu un deju svētku sagatavošanā un norisē, pārstāvji.

Uzziņai

Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017.gada aprīlim līdz 2021.gada janvārim, aptverot galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus. Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs koordinē simtgades svētku sagatavošanas darbu.

Par simtgades atzīmēšanas virsmērķi noteikta Latvijas sabiedrības valstsgribas, piederības sajūtas un mīlestības pret savu zemi stiprināšana, veicinot pašorganizējošus procesus un sadarbību. Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir Latvijas simtgades svinību patrons.

Vairāk informācijas Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā www.lnkc.gov.lv un Latvijas valsts simtgades mājas lapā www.lv100.lv.

Informāciju sagatavoja

Inga Bika

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Nacionālais kultūras centrs

67228985, 26443166

Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.lnkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu