Z.A.Meierovica Kabiles pamatskola programmā "Latvijas skolas soma"

21.03.2019.

19. martā Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 5. - 9. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mēroja ceļu uz Saldu, lai iepazītos ar gleznotāja Jaņa Rozentāla dzīvi un darbību.

Ieradāmies J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tieši vienu dienu pēc mākslinieka 153. dzimšanas dienas.

Iepriekš stundās jau bijām iepazinuši Latvijas kultūras kanonā iekļauto gleznu “No baznīcas”. Tagad noskatījāmies filmu un uzzinājām, kas tad ir katrs gleznā redzamais personāžs.

Taču bez šīs visiem pazīstamās gleznas ierauzījām arī ļoti daudzas  skices, portretus, ainavas. Īpašs prieks bija ieraugot sava slavenā novadnieka Zeltmata stāstam “Plaisma” 1904. gadā darināto skici.

Nodarbību skolēniem vadīja muzejpedagoģe Sandra Leitholde, kura veiksmīgi iesaistīja jauniešus dažādās radošajās aktivitātēs. Kamēr viena grupa spēles veidā veidoja portretu, praktiski attēlojot galvas sastāvdaļas un proporcijas, tikmēr otra grupa veidoja gleznas “Miests Kurzemē” (1912) kopiju ļoti saistošā un uzmanību prasošā veidā, proti, katrs skolēns dabūja mazu fragmentiņu no gleznas, un tas bija jāizkrāso pēc iespējas tuvāk orģinālam. Ļoti interesanta bija aktivitāte, kurā jāatrod īstā glezna pēc nelieliem reprodukciju fragmentiem, kuros redzamas tikai portretējamo cilvēku acis. Izmantojām arī iespēju iepazīt laikmetīgo mākslu, jo muzejā  pašlaik ir apskatāma J.Rozentāla pēcteča Anša Rozentāla gleznu izstāde “Struktūra”.

Esam ekoskola, un ir gājputnu atgriešanās laiks, tādēļ šķita, ka vērtīgi ir apskatīt Brocēnos esošo unikālo vides objektu - daudzstāvu putnubūri. Iespējams, kādam šī ideja šķitīs atdarināšanas vērta.

Paldies “Latvijas skolas somai” par iespēju radoši iepazīt mākslu visdažādākajās tās izpausmēs!

Avots: kabile.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu