Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas skolēni programmā "Latvijas skolas soma"

13.03.2019.

5. martā Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas 1.-4. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Saldu, kur apmeklēja Kapellera namu, Saldus Luterāņu baznīcu un klausījās teiku Kalpaka laukumā par to, kāpēc Saldus tiek dēvēta par bļodu.

1. un 2. klases skolēni aizrautīgi stāsta par pieredzēto:

Jolanta, Andra un Karīna Kapellera namā uzzinājušas, ka rupjmaizi taisa no rudziem un baltmaizi no kviešiem. Vislabāk paticis strādāt komandās, kas kopā bija sasietas ar rokassprādzēm un nekas cits neatlika, kā iemācīties sadarboties kopā.

Kalvim, Regnāram un Markusam patika skriet ap citām komandām, tiklīdz izdzirdēja savu atslēgas vārdu, gides stāstītajā teikā par Saldu. Tagad zinot, kāpēc Saldus tiek dēvēts arī par bļodu. Ja arī Jūs to gribat uzzināt, tad jādodas uz Saldus Kalpaka laukumu!

Savukārt, Nelda, Evelīna un Dita stāsta par Saldus Luterāņu baznīcā redzēto. Izbrīnījis fakts, ka zēniem, ieejot baznīcā, jānoņem cepure. Ērģeles dažas no meitenēm esot redzējušas pirmo reizi dzīvē, turklāt, visbailīgākais esot bijis mirklis, kad jākāpj baznīcas tornī, jo laukā bija liels vējš.

Z. A. Meierovica Kabiles pamatskola saka lielu paldies programmai “Latvijas skolas soma”!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu