Zviedrijas latvieši Latvijas simtgadei dāvina iniciatīvu “Nedēļa Latvijai”

14.09.2018.

Gatavojoties Latvijas simtgades svinību kulminācijai šā gada novembrī, Zviedrijā tapusi iniciatīva “Nedēļa Latvijai”, kuras ietvaros no 3. līdz 10. novembrim, nedēļas garumā, Stokholmā norisināsies Latvijai, tās vēsturei, cilvēkiem, jaunradei un kultūrai veltīti pasākumi.

PASĀKUMU PROGRAMMA

“Nedēļa Latvijai” ir tapusi kā privāta domubiedru iniciatīva un bezpeļņas projekts ar mērķi pulcēt vienkopus tuvus un tālus Latvijas simtgades svinību dalībniekus no visas Zviedrijas. Projekta rīkotāji ir privātpersonas, kas brīvprātīgi ziedojuši savu darbu un līdzekļus, svētku nedēļas pasākumu tapšanai. Iniciatīvas ietvaros Stokholmā pavisam notiks 10 dažādi svētku pasākumi.

“Iniciatīva “Nedēļa Latvijai” ir mūsu dāvana ne tikai Latvijai, bet arī visai Zviedrijas latviešu sabiedrībai,“ stāsta viens no iniciatīvas autoriem, kultūrvēsturnieks Jānis Krēsliņš un uzsver, ka Latvijas valsts caur saviem piederīgiem vairākās paaudzēs ir pastāvējusi arī Zviedrijā.

“Ar “Nedēļu Latvijai” vēlamies veidot nepiespiestu sarīkojumu virkni, izceļot latviešu sabiedrības Zviedrijā nozīmi Latvijas valstij. Katrai dienai esam sarūpējuši īpašu programmu, katrai dienai būs arī sava mākslinieciskā pieskaņa, katru dienu varēsim pulcēties un savai Latvijai ļaut plaukt, tiekoties vienam ar otru un izjūtot mūsu kopīgo spēku,“ norāda J. Krēsliņš un aicina iesaistīties svētku nedēļas pasākumos gan dalībniekus, gan atbalstītājus.

“Nedēļa Latvijai” ietvaros Stokholmā notiks pavisam desmit dažādi pasākumi, kas veltīti Latvijas simtgadei. Nedēļas programma būs piesātināta un aizraujoša. Svētku kulminācija gaidāma 10. novembrī ar Valstssvētku sarīkojumu un krāšņu balli, ko rīko Valstssvētku rīcības komiteja Stokholmā. Svētku programma noslēgsies nedēļu vēlāk, 18. novembrī, ar tradicionālu Valsts svētku dievkalpojumu Ādolfa Fredrika baznīcā un svinīgu kopbrīdi Igauņu namā Stokholmā.

Nedēļas pasākumi notiks galvenokārt Igauņu nama telpās Wallingatan 34, kā arī citviet Stokholmā, un tos aicināti apmeklēt latvieši no visas Zviedrijas, kā arī tautieši, kas latviešu sabiedrībā bijuši aktīvi agrākos gadus. Septembra otrajā pusē plānots informēt sīkāk par atsevišķiem pasākumiem, kā arī par iespēju iegādāties biļetes uz nedēļas sarīkojumiem. Iecerēts, ka svētku nedēļā darbosies arī īpašs naktsmāju tīkls, kurā aicināti pieteikties gan iespējamie naktsmāju devēji, gan naktsmāju meklētāji, kuri vēlēsies apmeklēt svētku pasākumus. Informācija par iespēju iepriekš pieteikt naktsmāju nepieciešmību sekos drīzumā.

PAR MUMS

Iniciatīvas “Nedēļa Latvijai” rīkotāji ir Stokholmas latviešu domubiedru kodolgrupa, kurā darbojas privātpersonas, kas nepārstāv nevienu organizāciju vai iestādi. Iniciatīva tiek finansēta no privātiem ziedojumiem un ir dāvana Latvijai un visai Zviedrijas latviešu sabiedrībai Latvijas valsts simtgadē.

 

Papildinformācijai:
Jānis Krēsliņš
“Nedēļa Latvijai” iniciatīvas (līdz)autors
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
tālr. 073-785 67 01

Aira Miķelsone
“Nedēļa Latvijai” komunikatore
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Tālr. 076 792 0022

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu