Agnese Rudzīte. Izstāde "STIPRĀ MADE. LATVIJA."

Agnese Rudzīte. Izstāde "STIPRĀ MADE. LATVIJA." — Latvija 100

Vieta Liepājas muzejs

Agnese Rudzīte. Izstāde "STIPRĀ MADE. LATVIJA." — Latvija 100

Datums:10.08.2018 — 09.09.2018

2018. gada 10. augustā plkst. 17.00 Liepājas muzeja ekspozīcijā ”Liepāja okupāciju režīmos” tiks atklāta mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde-vizuāls stāsts "STIPRĀ MADE. LATVIJA."

A.Rudzītes dzimtā ir padomju represiju upuri – šis fakts ir pamats izstādei. Kā avots, kas atnesa ne tikai postu, bet arī iedvesmu.

Caur savas dzimtas pieredzējumu māksliniece runā par Latviju, kas šogad svin savu 100 gadu jubileju. Māksliniece Rudzīte rāda, ka vēstures līkloči un cilvēces traģēdijas ir zīmogs arī nākotnes paaudzēm.

Lai gan senči mūs vēlējušies pasargāt - nerunājot, klusējot. Tomēr arī bezvārdu informācija, tuvinieku pārdzīvotais iesējis māksliniecē - cilvēkā, sievietē, mātē – dziļas pārdomas un vēlmi nosaukt vārdā, izgaismot bailes, aizvainojumu, sāpes, ar prātu neaptveramo. Agnese ir uzaugusi ar atmiņu druskām un čukstiem par pieredzētajām šausmām.

Ar instalāciju, vizuāla materiāla, tekstu, artefaktu palīdzību A.Rudzīte eksponē sevi un savus senčus kā Latvijas sastāvdaļu. Par paaudžu mantojumu un mūsdienām - izstāde ir ceļojums kopā ar mākslinieces dzimtu vēsturē. Ceļojums vagonā pāri pļavām, starp siena zārdiem fragmentāros atmiņu zibšņos.

MADE ir mākslinieces vecvecmāmiņa, kas dzimusi 1890.gadā Cīravā un mirusi 1953. gada 18.oktobrī izsūtījumā Krasnojarskas novadā, Manas rajonā. Mades vīrs, Agneses vecvectēvs bija lauksaimnieks Cīravas “Kalnāju” mājās, Cīravas lauksaimniecības biedrības priekšnieks, pagasttiesas priekšsēdētājs un krājaizdevu sabiedrības vadītājs. Andreja brālis Jānis ir viens no ğimenes lepnumiem – virsleitnants, Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris, Ziemassvētku kauju un 1.Pasaules kara dalībnieks.

Izstāde-vizuāls stāsts "STIPRĀ MADE. LATVIJA." ir par stipru vīru stiprajām sievām.

 

Sadarbības partneri: Liepājas muzejs

 

Rada un dara: Agnese Rudzīte

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu