"Ainavas runā!" Ainavas kopšanas talka Turaidā

"Ainavas runā!" Ainavas kopšanas talka Turaidā — Latvija 100

Vieta Turaidas muzejrezervāts, Turaidas iela 10, Sigulda

"Ainavas runā!" Ainavas kopšanas talka Turaidā — Latvija 100

Datums:10.03.2017

"Ainavas runā!" Ainavas kopšanas talka Turaidā — Latvija 100

Laiks:10:00 — 15:00

Turaidas vēsturiskā centra ainava ir daļa no Latvijai raksturīgās kultūrvēsturiskās ainavas, kas mūsdienās gandrīz zudusi. Tāpēc parkveida ainavas atjaunošana Turaidā ir nozīmīga ne tikai lokāli, bet arī visā Latvijā kopumā. Tā ir Latvijas vērtība, un talkas dalībnieki varēs gan palīdzēt tās atjaunošanā, gan iegūt zināšanas un jaunas prasmes.

Talkas laikā tiks sakopta Turaidas vēsturiskā centra meža teritorija, veidojot apmeklētājiem pieejamu parkveida ainavas telpu.

Talkas programmā:
arboristi no “Labie koki” demonstrēs dižkoku vainaga kopšanu;
ainavas kopšanas darbi kopā ar ekspertiem;
Latvijas Dabas fonda eksperta, biologa Viestura Lārmaņa stāstījums par parkveida ainavu, tās vērtību un kopšanas iespējām;
sarunas pie ugunskura ar siltu tēju un pusdienām;
pēc talkas – bezmaksas ekskursija pa Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijām.

Darba instrumenti būs nodrošināti. Uz talku aicināti visi interesenti. Dalība tajā – bez maksas. Par dalību talkā lūdzam informēt līdz š.g. 8.martam elektroniski, rakstot uz adresi Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Projekts “Dabas daudzveidība Latvijas ainavās. Ainavas runā” veltīts Latvijas valsts simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu