Baltijas Akadēmiju orķestris

Baltijas Akadēmiju orķestris — Latvija 100

Vieta Latgales vēstniecība „GORS” (Rēzekne)

Baltijas Akadēmiju orķestris — Latvija 100

Datums:11.02.2018

Baltijas Akadēmiju orķestris — Latvija 100

Laiks:16:00

Lai daudzinātu savu valstu simtgades, Baltijas Akadēmiju orķestrī /BAO/ apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas. Orķestra māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais un jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents Kristians Jervi /Kristjan Järvi/ sadarbībā ar kolēģiem no kaimiņvalstīm - Gunti Kuzmu no Latvijas un Modestu Barkauski /Modestas Barkauskas/ no Lietuvas. 

2018. gadā BAO ar īpaši Baltijas valstu simtgadei veltītu simfoniskās mūzikas programmu koncertēs visās trīs Baltijas valstīs, kā arī ārpus to robežām – Polijā un Vācijā, demonstrējot Baltijas valstu mūzikas unikalitāti, krāsainību, daudzšķautņainību un jauno mūziķu izcilību.

Koncertprogrammā būtisks akcents likts uz Baltijas komponistu mūziku, ar izvēlēto repertuāru uzsverot orķestra reģionālo piederību un klausītājos sekmējot interesi par Baltijas komponistu mūziku, par kopējo un atšķirīgo, par paralēlēm un krustskarsmēm. Līdzās baltiešu mūzikai koncertos tiks atskaņoti Eiropas komponistu meistardarbi - mūzika, kura centrējusi ap sevi dažādu gadsimtu estētiskās idejas un kļuvusi par ikvienas intelektuāli attīstītas sabiedrības nepieciešamu līdzgaitnieku.

Programmā: Mikalojs Konstantīns Čurļonis Simfoniskā poēma Mežā, Pēteris Vasks Lauda, Pēteris Čaikovskis Fantāzijuvertīra Romeo un Džuljeta, Edvards Elgars Variācijas par paša tēmu (Enigma). Diriģents Guntis Kuzma.

BIĻETES

Rada un dara Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija un aģentūra GMF La Nota sadarbībā ar Baltijas jūras jauniešu simfonisko orķestri. BAO atbalsta Baltijas valstu Kultūras ministrijas un fonds EAS Enterprise Estonia.

 

Citi Baltijas Akadēmiju orķestra koncerti:

2018. gada 8. februāris – koncertzāle „Estonia”, Tallina, Igaunija

2018. gada 9. februāris – teātris „Vanemuine”, Tartu, Igaunija

2018. gada 13. februāris – Lietuvas Nacionālais drāmas teātris, Viļņa, Lietuva

2018. gada 14. februāris – Kauņas Filharmonija, Kauņa, Lietuva

2018. gada 16. februāris – Gdaņskas Mūzikas akadēmijas koncertzāle, Gdaņska, Polija

2018. gada 18. februāris – Berlīnes Mākslu universitātes koncertzāle, Berlīne, Vācija

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu