Baltijas ceļa 30. gadadienas norises Olainē

Baltijas ceļa 30. gadadienas norises Olainē — Latvija 100

Vieta Olaines pilsētas bibliotēka, Olaines Kultūras centrs

Baltijas ceļa 30. gadadienas norises Olainē — Latvija 100

Datums:20.08.2019 — 23.08.2019

Baltijas ceļa 30. gadadienas norises Olainē — Latvija 100

Laiks:18:00

23. augustā apritēs 30 gadi kopš norisinājās akcija “Baltijas ceļš”, kad aptuveni 2 miljoni cilvēku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, stāvēja sadevušies rokās, savienojot visas trīs Baltijas valstu galvaspilsētas un lielākās pilsētas vienotā ķēdē. Aicinām šo notikumu atzīmēt arī Olainē 20. un 23. augustā.

20. augustā plkst. 18:00 ikviens tiek aicināts apmeklēt stāstu un atmiņu vakaru, kā arī skatīt izstādi “Atmostas Baltija” Olaines pilsētas bibliotēkā, Zemgales ielā 24.

Savukārt, 23. augustā, visas dienas garumā, sākot no plkst. 9:00, ikviens tiek aicināts veidot ziedu ceļu pie Olaines Kultūras centra, līdzi ņemot ziedus.

Tāpat iedzīvotāji tiek laipni aicināti uz filmu seansiem Olaines Kultūras centrā:

Plkst. 10:00
mazākie skatītāji varēs noskatīties latviešu animāciju filmu klasiku “Puķu Ansis”, “Dullais Dauka”, kā arī “Bums un Piramidons”, filmas tiek demonstrētas viena pēc otras, aptuvenais ilgums 30 minūtes.

Plkst. 15:00 dokumentālo filmu cienītājus noteikti interesēs filma “Krustceļš”, emocionāls stāsts par triju Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas centieniem iegūt politisko neatkarību un pašnoteikšanās tiesības. Filmas caurviju pavediens ir 1990. gada vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, kad pirmoreiz pēc 50 okupācijas gadiem Rīgā satiekas dzimtenes un trimdas tautieši. 

Plkst. 18:00 tiks demonstrēta dokumentālā filma “Šķērsiela”, kura stāsta par 800 metrus garās “Šķērsielas” iedzīvotāju likteņiem Atmodas laikā. 


Ieeja uz filmu seansiem ir bezmaksas! 

Papildus informācija: Olaines Vēstures un mākslas muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu