Baltijas ceļa izaicinājums Rimi Rīgas maratonā

Baltijas ceļa izaicinājums Rimi Rīgas maratonā — Latvija 100

Vieta Rīga

Baltijas ceļa izaicinājums Rimi Rīgas maratonā — Latvija 100

Datums:20.08.2020 — 23.08.2020

Baltijas ceļa gadadienā Rimi Rīgas maratons aicina visus baltiešus sajusties vienotiem un noskriet vai noiet savus Baltijas ceļa kilometrus katram savā valstī un vietā, lai draudzīgā sacensībā noskaidrotu, kurš aktīvāks – latvieši, lietuvieši vai igauņi. Sadarbībā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju "Live Rīga" Rimi Rīgas maratons vēlas nostiprināt Rīgas kā Baltijas skriešanas galvaspilsētas pozīciju, turpinot audzēt skriešanas kultūras popularitāti visā Baltijā.

Reģistrējoties zem savas valsts karoga, katrs dalībnieks pārstāvēs Lietuvu, Latviju vai Igauniju un no katras komandas tiks izlozēts viens, kurš saņems ekskluzīvu maratona ceļojumu divām personām pēc izvēles uz kādu no Baltijas valstu maratoniem, kuri šogad norisinās rudenī. Dalība Baltijas ceļa izaicinājumā ir bez maksas. 

Baltijas ceļš norisinājās 1989. gada 23. augustā, kad 2 miljoni cilvēku sadevās rokās 675,5 km garā "ķēdē" cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.

Par godu Baltijas ceļa gadadienai Rimi Rīgas maratons aicina ikvienu Baltijas iedzīvotāju uzvilkt kedas un doties skrējienā vai pastaigā, sakrājot savus Baltijas ceļa kilometrus un draudzīgā sacensībā noskaidrojot, kurš aktīvāks – latvieši, lietuvieši vai igauņi.

"Baltijas ceļš savā veidā bija ceļš uz neatkarīgu un demokrātisku valsti, ko nu jau varam baudīt un pieredzēt 31 gadu. Un tas, kas visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās ir pašiem savs maratons un divi no tiem ir ieguvuši Pasaules Vieglatlētikas Bronzas un Zelta zīmi, tikai liecina par spēju un prasmi sarīkot Eiropas un pasaules līmeņa tautas sporta pasākumus, kas var piesaistīt iespaidīgu ārvalstu maraton-tūristu skaitu un ar kuriem valsts var lepoties. Ar Baltijas ceļa izaicinājumu gribam apvienot skrējēju komūnu Baltijas mērogā, draudzējoties ar Tallinas un Viļņas maratoniem un lietuviešu un igauņu skrējējiem," stāsta Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

"Baltijas valstis pašreiz ir salīdzinoši drošas tūrismam un ceļošanai, un tāpēc Rimi Rīgas maratona organizētais izaicinājums ir labs veids, kā aicināt gan vietējos Baltijas valstu iedzīvotājus, gan ārvalstu viesus doties skrējienā vai pastaigā jebkurā vietā kādā no trim valstīm. Šī ir arī brīnišķīga iespēja mūsu kaimiņiem atgādināt par sevi un Rīgā notiekošo pasaules līmeņa maratonu arī šogad, vienlaikus izbaudot Rīgu," papildina Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Eva Juhņēviča. 

Skrien zem savas valsts karoga

Reģistrēties skrējienam iespējams jau tagad Rimi Rīgas maratona virtuālajā skriešanas klubā bez maksas, izvēloties savu komandu vai karogu, zem kura startēt.

Izaicinājums norisināsies laikā no 20. augusta rīta līdz par 23. augusta pusnaktij, tādējādi ļaujot visiem interesentiem sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru savai valstij.

Mērķis ir visiem kopā noskriet vismaz 31 Baltijas ceļu, kas ir 20 940,5 km. No katras komandas viens dalībnieks laimēs ekskluzīvu maratona braucienu divām personām pēc izvēles uz kādu no Baltijas valstu maratoniem, kuri norisināsies šī gada rudenī, – Tallinas maratons virtuāli notiks no 1. līdz 30. septembrim, Danske Bank Viļņas maratons klātienē 12. un 13. septembrī, savukārt Rimi Rīgas maratons plānots klātienē ar startu pie Brīvības pieminekļa 10. un 11. oktobrī. Katras valsts komandas dalībniekiem tiks piešķirtas trīs veicināšanas balvas – dalības kādā no maratoniem un maratonu oficiālie skriešanas krekli. 

Baltijas ceļa medaļas

Baltijas ceļa izaicinājumam organizatori ir sarūpējuši īpašas medaļas, kuru autors ir Ziemeļvalstu un Baltijas gada labākā gleznotāja titula īpašnieks un "Purvīša balvai 2021" nominētais jaunais talants Jānis Šneiders.

"Idejas pamatā ir ASV tūristu veikaliņā ieraudzīts izdevums ar indiāņu petroglifu skaidrojumiem, kurā biju pārsteigts ieraudzīt zīmi, ko pats biju vilcis savā skiču blociņā. Zīme sastāvēja no divām kvadrātiekavām, kas vienu otru ieskāva kā abstrakts skūpsts, apskāviens, rokasspiediens vai ķēdes posms. Ar šo zīmi tika apzīmēta savstarpēja atbildība. Kas trāpīgi raksturo Baltijas valstis toreiz un arī tagad. Pats tajā saskatu arī līdzību ar burtiem "u" un "n", kas veido vārdu "un" – kā vienojošs vārds, kā vienlīdzīgu teikuma locekļu saiklis. Igaunija un Latvija, un Lietuva," ideju skaidro medaļu autors Jānis Šneiders.

Viņa radītās medaļas katram Baltijas ceļa izaicinājuma dalībniekam neatkarīgi no tā, kura valsts tiks pārstāvēta, būs iespējams iegādāties Rimi Rīgas maratona interneta veikalā.

Plašāk: rimirigamarathon.com

Rada un dara: Rimi Rīgas maratons

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu