Ķekavas novadpētniecības muzejā demonstrēs Baltijas ceļa notikumu videoierakstu

Ķekavas novadpētniecības muzejā demonstrēs Baltijas ceļa notikumu videoierakstu — Latvija 100

Vieta Ķekavas novadpētniecības muzejs, Rīgas iela 26, Ķekava

Ķekavas novadpētniecības muzejā demonstrēs Baltijas ceļa notikumu videoierakstu — Latvija 100

Datums:23.08.2019 — 24.08.2019

Ķekavas novadpētniecības muzejā demonstrēs Baltijas ceļa notikumu videoierakstu — Latvija 100

Laiks:10:00

Sagaidot Baltijas ceļa 30. gadadienu, 23. un 24. augustā Ķekavas novadpētniecības muzejā interesenti aicināti noskatīties autentisku 1989. gada videoierakstu no 23. augusta notikumiem pie Ķekavas. Ierakstu muzejam dāvinājis tā autors, olainietis Edgars Prūsis.

1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un stiprinātu viens otru cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu. Šogad akcijai aprit 30 gadi, un Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pārskatīt savus ģimenes albumus, lai dalītos atmiņās par zīmīgo notikumu Baltijas valstu vēsturē.

Atsaucoties aicinājumam, olainietis Edgars Prūsis uzdāvinājis Ķekavas novadpētniecības muzejam paša filmētu amatiervideo par 1989. gada 23. augusta notikumiem pie Ķekavas. Kā stāsta E. Prūsis, tolaik viņš darbojies Latvijas Tautas frontes Rīgas rajona nodaļā. Nejauši viņa rokās nonākusi profesionālā videokamera, un tas izraisījis interesi par filmēšanu.

Prūsis 1989. gada 23. augustā pa autoceļu A7 devies ar savu auto, lai iemūžinātu notikumus videolentē no toreizējā valsts autoinspekcijas posteņa 2. stāva. Ēka tolaik atradusies pie krustojuma ar apvedceļu, kur tagad ir rotācijas aplis. 

Videoierakstā redzama cilvēku pulcēšanās uz autoceļa A7 - plīvo Latvijas un Lietuvas karogi, skan visu triju republiku himnas. Tā kā akcijā piedalījās cilvēki ar visām ģimenēm, redzami daudzi bērni, kuriem tagad droši vien pašiem ir ģimenes. Iespējams, kāds ķekavietis un daugmalietis ierakstā atpazīs sevi vai savus paziņas.

Autentisko video ierakstu ikviens interesents aicināts aplūkot Ķekavas novadpētniecības muzejā, Rīgas ielā 26, Ķekavā 23. augustā no plkst. 10.00 līdz 16. 00 un 24. augustā no plkst. 10.00 līdz 13.00. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu