Baltijas sarunas par ES

Baltijas sarunas par ES — Latvija 100

Vieta: Rīga

Baltijas sarunas par ES — Latvija 100

Datums:23.03.2018

"Baltijas sarunas" par ES ir augsta līmeņa starptautiska konference, kas 2018. gadā notiks jau 3. reizi un ir veltīta Baltijas valstu skatījumam uz Eiropas Savienības nākotni.

Eiropas Savienība izstrādā jaunus risinājumus pašreizējiem izaicinājumiem, un Baltijas valstis – visas būdamas pieredzējušas un entuziastiskas dalībvalstis ar nesenu ES Padomes prezidentūras pieredzi – cenšas sniegt savu ieguldījumu diskusijās par Savienības nākotni. Šī augstā līmeņa konference kalpo kā forums viedokļu apmaiņai starp aktīviem politikas veidotājiem un pazīstamiem ekspertiem no daudzām Eiropas Savienības dalībvalstīm, Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta un citām ES institūcijām. 2018. gadā konferences paneļos tiks diskutēts par tēmām, ko Eiropas Komisija aktualizēja savos pārdomu dokumentos, un tiks runāts par institucionālām izmaiņām ES un eirozonā, ieskaitot Sociālo tiesību pīlāru, Eiropas Aizsardzības savienību, globalizāciju, kā arī migrāciju un klimata jautājumiem.

Pasākumu rīko LĀI kopā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Republikas Saeimu, ar Igaunijas Ārpolitikas institūta un Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta atbalstu. Pasākums tradicionāli bauda ievērojamu mediju uzmanību un, pateicoties tiešraidei, arī Eiropas mēroga sabiedrības interesi.