Kultūras notikums "Baznīcu nakts"

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" — Latvija 100

Vieta: Visa Latvija

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" — Latvija 100

Datums:01.06.2018

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" — Latvija 100

Laiks:18:00

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas notiek kristīgo draudžu baznīcās un aicina cilvēku iepazīt baznīcu nesto kultūras un garīgo mantojumu un veidot dialogu ar tā vērtībām. Baznīcu nakts Latvijā notiek katru gadu jūnija sākumā, un notikumu rīko nodibinājums "Baznīcu nakts fonds" sadarbībā ar Latvijas kristīgajām konfesijām un kristīgajām draudzēm.

Baznīcu naktī dievnami ir atvērti no pulksten 18.00 līdz 24.00. Katra draudze savā dievnamā ir sagatavojusi notikuma programmu, kuras ietvaros viesi var viesmīlīgā gaisotnē apskatīt dievnamu, iepazīt mākslas mantojumu, klausīties baznīcai atbilstošu mūziku un uzkavēties klusumā un lūgšanā.

Baznīcu nakts ir ekumenisks un starptautisks kultūras notikums - tajā piedalās dažādu kristīgo konfesiju draudzes, un tas notiek vairākās Eiropas valstīs. Latvijas Baznīcu nakts koncepcijas pamatā ir Austrijas un Čehijas Baznīcu nakts pieredze. Baznīcu nakts ir tikšanās. Tā aicina notikuma viesus baznīcu atklāt no jauna, bet baznīcas draudzi – atklāt no jauna iespējas līdzdarboties savas apkārtnes iedzīvotāju kopienas norisēs.

Rada un dara: Nodibinājums

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu