Kultūras notikums "Baznīcu nakts"

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" — Latvija 100

Datums:01.06.2018

Kultūras notikums "Baznīcu nakts" — Latvija 100

Laiks:18:00

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas notiek kristīgo draudžu baznīcās un aicina cilvēku iepazīt baznīcu nesto kultūras un garīgo mantojumu un veidot dialogu ar tā vērtībām. Baznīcu nakts Latvijā notiek katru gadu jūnija sākumā, un notikumu rīko nodibinājums "Baznīcu nakts fonds" sadarbībā ar Latvijas kristīgajām konfesijām un kristīgajām draudzēm.

Baznīcu naktī dievnami ir atvērti no pulksten 18.00 līdz 24.00. Katra draudze savā dievnamā ir sagatavojusi notikuma programmu, kuras ietvaros viesi var viesmīlīgā gaisotnē apskatīt dievnamu, iepazīt mākslas mantojumu, klausīties baznīcai atbilstošu mūziku un uzkavēties klusumā un lūgšanā.

Baznīcu nakts ir ekumenisks un starptautisks kultūras notikums - tajā piedalās dažādu kristīgo konfesiju draudzes, un tas notiek vairākās Eiropas valstīs.

Jau piekto reizi Latvijā sagaidām kultūras notikumu #BaznīcuNakts, kas šogad notiks 1.jūnija vakarā 170 baznīcās visā Latvijā. 

No Valsts Robežsardzes aviācijas gaisa kuģa (helikoptera) prezentācijai pie Ludzas katoļu baznīcas līdz Vasarsvētku atsvētes zaļumballei Kolkas katoļu baznīcas dārzā ar lībiešu un latgaliešu dančiem, no Piltenes luterāņu baznīcas seno ērģeļu skaņām un Kurzemes baroka Zlēku baznīcā līdz Skujenes luterāņu draudzes siltai tējai un ugunskura gaismā dziedātai latvju dainai “Dod, Dieviņi, kalnā kāpt…” – tikai daži no programmu punktiem, kas aicinās svinēt Latvijas simtgadi un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu baznīcu draudžu sagatavotajās programmās. Gulbenes katoļu draudzē ikviens varēs dāvināt “100 rozes Latvijai” – piedalīties īpašā Rožukroņa lūgšanā. Tikmēr Sēlijā Asares luterāņu baznīcā iedegs lūgšanu sveces Augškurzemes nacionālo partizānu un politiski represēto piemiņas vietā. Katrs ir laipni aicināts atrast sev interesējošo un tuvāko Baznīcu nakts novadu programmās: www.baznicunakts.lv 

Rada un dara: Nodibinājums

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu