“BRASSERIE” – kvinteta “BRASS.EDU” koncertu un meistarklašu cikls Latvijas mūzikas skolās un kultūras centros.

“BRASSERIE” – kvinteta “BRASS.EDU” koncertu un meistarklašu cikls Latvijas mūzikas skolās un kultūras centros. — Latvija 100

Vieta Vecumnieku novads

“BRASSERIE” – kvinteta “BRASS.EDU” koncertu un meistarklašu cikls Latvijas mūzikas skolās un kultūras centros. — Latvija 100

Datums:26.03.2018

Bērni un jaunieši ir Latvijas nākotne, tāpēc viņu izglītošanu redzam kā būtisku Latvijas valsts simtgades svinību daļu. Jaunās paaudzes piederības sajūtas veidošana nepieciešama jebkurā jomā, un arī jaunie mūziķi ir nozīmīga daļa sabiedrības. Sabiedrības, kas būs mūsu valsts kultūras vēstneši.

Latvijā spējīgi darbojas ļoti daudzas mūzikas skolas un šī apmācības sistēma savos pamatos ir stipra, kas daudzus jauniešus ievirza profesionālā darbībā. Diemžēl metāla pūšaminstrumentu spēle pēdējos gados zaudē savu popularitāti.

Lai iedvesmotu jaunos cilvēkus arvien vairāk pievērsties brass instrumentu spēlei, izveidots brass kvintets “BRASS.EDU” (projekta īstenotājs). Kvintetā apvienojušies jomas spējīgākie profesionāļi: LNSO trompešu grupas koncertmeistars un JVLMA doc. Jānis Porietis (trompete), LNOB un Sinfonietta Rīga trompetists Edgars Švembergs (trompete), Orķestra RĪGA mūziķis Kārlis Rērihs (mežrags), JVLMA lektors Uldis Zilberts (trombons), Orķestra RĪGA mūziķis un JVLMA asoc.prof. Jānis Retenais (tuba) un Orķestra RĪGA mūziķis Normunds Everts. Jauniešu izglītošana meistarklasēs un koncerts katra pasākuma noslēgumā atbilst mērķprogrammas mērķiem par sadarbības procesu rosināšanu un kvalitatīvu kultūras pasākumu īstenošanu valsts simtgades svinībās.

“BRASS.EDU.” darbība aizsākta šajā gadā un dažādu citu izglītības, kultūras un radošo projektu konkursu ietvaros gūts finansējums meistarklašu un koncertu programmas realizācijai Latvijas mūzikas skolās. Līdz šim notikuši jau divi pasākumi, kas ietver minēto jomas profesionāļu meistarklases audzēkņiem individuāli, attīstot tehniskās spējas, gan arī muzicējot ansambļos. Projekta pasākuma īpašs notikums ir arī krāšņs kvinteta koncerts mūzikas skolu audzēkņiem, pedagogiem un vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi pulcinot plašu klausītāju loku, kas aptver arī vietējos iedzīvotājus seniorus, kam nozīmīga ir bezmaksas ieeja koncertā, tā veidojot ievērojamu projekta mērķauditorijas skaitu. Kas būtiski, ka šīs apvienības darbība tiek plānota ilgtermiņā, notiek jaundarbu pasūtījumi un regulāra koncertdarbība ar mērķi popularizēt metālpūšaminstrumentu spēli. Profesionālās pieredzes nodošana Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem un pedagogiem kā sadarbības veids tieši rosina jauniešus savas turpmākās profesionālās darbības izvēlē, izsverot iespējas mācībām Latvijas mūzikas vidusskolās un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Šī projekta ietvaros paredzēta pasākumu realizēšana trīs mūzikas skolās: Tukuma Mūzikas skola, Siguldas Mākslu skola “Baltais Flīģelis”, Vecumnieku Mūzikas skolā.

Rada un dara: LATVIJAS BRASS ASOCIĀCIJA

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu