Brīvības rogainings 2018

Brīvības rogainings 2018 — Latvija 100

Vieta Kandavas novads

Brīvības rogainings 2018 — Latvija 100

Datums:17.11.2018

Brīvības rogainings ir sacensības patriotu nedēļas laikā, kas 2018. gada 17. novembrī notiks jau trešo reizi. Rogainings - tā ir izturības un prāta asuma (stratēģiskās domāšanas) pārbaude brīvā dabā, jo kopumā sacensības ilgst 5-7 stundas, no kurām 4-6 stundas dalībnieki pārvietojas dabā.

Brīvības rogainings ir veltījums Latvijas karavīru un brīvības cīnītāju piemiņai.

Novembris ir mēnesis, kas pārsvarā nelutina ar laika apstākļiem, un dalībniekiem tas ir pārbaudījums - veikt dažāda garuma distances (līdz pat 45 km) mežā, pa kalniem un purviem. Kā facebook rakstīja viens no pirmā Brīvības rogaininga dalībniekiem "Bet vai mūsu senčiem, cīnoties par Latvijas Brīvību, bija viegli?"

 

Brīvības rogainings tiek organizēts vietās, kas izceļas ar dabas krāšņumu arī vēlā rudenī. Tā 2016. gadā tas notika Tukuma apkārtnes mežainajos pauguros, 2017. gadā Kolkas apkārtnē un Slīteres rezervātā.

Šogad Latvijas simtgadē Brīvības rogainings notiks Abavas senlejā - ar centru Kandavas pilsētā. Vietā, kur savijas vēsture ar mūsdienām (Rūmenes muiža, Benjamiņa muiža un Kandavas lauksaimniecības tehnikums), daba ar pilsētvidi (krāšņā Abavas senleja un Kandavas pilsētas promenāde), kur dzīvo ļaudis, kas mīl dabu, darbu, sportu un izglītību.

Piedalīšanās Brīvības rogainingā ir atvērta ikvienam - gan rūdītam sportistam (6 stundu distancē), gan Latvijas pašvaldību pārstāvjiem (4 stundu - Pašvaldību kausa izcīņas distancē), gan iesācējiem un iepazīties gribētājiem (3 stundu Tautas distancē). Pasākumam speciāli izveidotā karte ir piemērota gan sportistiem, gan pārgājienu un pastaigu cienītājiem.

Piedalīšanās šādos pasākumos ir labs veids kā iepazīt tuvāku un tālāku apkārtni, savas zemes skaistumu, pārbaudīt sevi, gūt gandarījumu un piekopt veselīgu dzīvesveidu, būt kopā ar ģimeni un draugiem.

Pasākumā aicināti piedalīties arī tuvākie kaimiņi - lietuvieši un igauņi, kas šo iespēju labprāt izmanto.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu