Konference "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before)

Konference "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before) — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Mūkusalas iela 3, Rīga)

Konference "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before) — Latvija 100

Datums:07.05.2018

Konference "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before) — Latvija 100

Laiks:09:30 — 17:30

Svinot Latvijas valsts simtgadi, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Institūts un Latvijas Politologu biedrība 2018. gada 7. maijā rīko augsta līmeņa konferenci "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before) Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

PROGRAMMA

Eiropas politiskajā kartē pēc I Pasaules kara parādījās iepriekš neeksistējušas robežas. 10 nācijām pavērās unikāla iespēja veidot jaunas demokrātijas. Uz kara fiziskajām un mentālajām drupām radās cerības, aizsākās valstu dzimšanas un demokrātiskas atdzimšanas procesi, attīstība caur pārmaiņu grūtībām. 

Tādām valstīm kā Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Ukraina, Ungārija, Austrija, Čehoslovākija un Dienvidslāvija tālākais vēsturiskais ceļš izvērtās gana dramatisks – piedzīvojot gan īsus uzplaukuma periodus, gan II Pasaules kara jukas un postu, gan neatkarības atjaunošanu daudzās no minētajām valstīm, gan valstu sadalīšanos. 

100 gadus pēc I Pasaules kara Eiropa ir ne tikai ģeogrāfiska vienība globālajā kartē, bet tādu valstu un pilsoņu kopība, kura ir spējusi vardarbības vietā likt miermīlīgas sadarbības ideju un praksi. Bet ko šīs valstis un nācijas, kuras pieteica sevi uz pasaules skatuves pirms 100 gadiem, var Eiropai un pasaulei piedāvāt šodien kā pamatu stabiliem nākamajiem 100 gadiem?  Kas ir valstiskie sasniegumi, personiskās uzvaras un idejas, kā arī pilsoniskās spējas, kas ir dzinulis tālākai attīstībai un Eiropas lomai pasaulē?

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Austrijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas. Eksperti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji sniegs savu redzējumu un dalīsies ar labās prakses piemēriem, ko šīs valstis tagad un nākamajos 100 gados var dot Eiropai - mieram, demokrātijai un izaugsmei.

Lūdzam reģistrēt dalību diskusijā līdz š.g. 25. aprīlim, aizpildot reģistrācijas formu, rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  vai zvanot + 371 26114440.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu