Filmu mūzikas vakars ar Rihardu Zaļupi un Raimondu Petrauski

Filmu mūzikas vakars ar Rihardu Zaļupi un Raimondu Petrauski — Latvija 100

Vieta Mūzikas nams Daile

Filmu mūzikas vakars ar Rihardu Zaļupi un Raimondu Petrauski — Latvija 100

Datums:23.05.2019

Filmu mūzikas vakars ar Rihardu Zaļupi un Raimondu Petrauski — Latvija 100

Laiks:19:00

23. maijā plkst. 19.00 Mūzikas namā Daile komponists un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe kopā ar jau ilggadēju domubiedru un kolēģi, taustiņinstrumentālistu Raimondu Petrauski muzicēs kino mūzikas noskaņās. Koncertprogrammā izskanēs īpaši šim koncertam aranžēta Riharda Zaļupes oriģinālmūzika no filmām "Nameja Gredzens" un "1906".

"Vēlējos pagarināt šīs mūzikas dzīvi un ceļu pie klausītāja. Tā būs unikāla iespēja saklausīt abas filmas. Proti, ar Raimondu tā kā spēlēsimies ar jau ierakstītu materiālu. Saspēlēsimies ar ierakstītām balsīm un instrumentiem. Daļa no procesa būs improvizācija, bet daļa jau atpazīstams materiāls no abām filmām. Gribam ievilināt visus filmu mūzikas pasaulē un dot iespēju sajust to caur skaņu, gaismu un klātesamību," par koncerta ideju bilst Rihards Zaļupe.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs mūzika no režisora Gata Šmita veidotās simtgades programmas filmas "1906". Neskatoties uz spraigajiem notikumiem filmas sižetā, skaņu celiņu caurstrāvo minimālisms, kuru klausītāji maija beigu koncertā sadzirdēs marimbas, sitaminstrumentu, taustiņinstrumentu un elektronikas izpildījumā. Šo performanci varētu dēvēt par elektroakustisku skaņas piedzīvojumu.

Aigara Graubas režisētajai filmai "Nameja Gredzens" veltīta koncerta otrā daļa. Šo grandiozo filmu kopš 2018. gada janvāra skatījuši vairāki simti tūkstoši skatītāju Latvijā, Eiropā un citos pasaules kontinentos. Filmas celiņa albums "The Pagan King" ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons 2019  kategorijā Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums. Mūziķi šajā koncerta daļā apvienos tradicionālo Holivudas filmu skanējumu ar Latviešu tautas mūzikas tēmām un elementiem.

Holivuda, Latvija, emocijas un mūzika – aicinām šo visu piedzīvot tepat Rīgā! 

Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv/events/event/73096

 

Saziņai:
Sondra Zaļupe
Mob.: 20058506
Epasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  

Rada un dara: GreenRiver MUSIC

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu