Gaismas uzvedums “Saules mūžs”

Gaismas uzvedums “Saules mūžs” — Latvija 100

Vieta 11. novembra krastmalā, Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu, tiešraide LTV 1 un Latvijas Radio 1 (surdotulkojums LTV interneta vietnē)

Gaismas uzvedums “Saules mūžs” — Latvija 100

Datums:18.11.2018

Gaismas uzvedums “Saules mūžs” — Latvija 100

Laiks:21:02 — 21:20

  • Šogad plānota plašāka uzveduma norises teritorija, kas aptver Daugavas akvatoriju, iesaista gan Latvijas Nacionālo bibliotēku, Saules akmeni, AB dambi, Rīgas panorāmas gaismojumu;
  • Plašā norises zona dod iespēju to vērot lielākam cilvēku skaitam abpus Daugavai un no Akmens un Vanšu tiltiem un Daugavas otra krasta;
  • Uzvedumā pirmo reizi tiks kombinētas daudzveidīgas gaismu tehnoloģijas, īpaši izstrādāta gaismu režija, daļēji izvairoties no ierastā pirotehnikas salūta un iepazīstinot plašu sabiedrību ar modernāku un videi draudzīgāku pieeju. Informacija_gaismas-uzvedums.pdf

Gaismas uzveduma centrālais tēls ir Saule, un stāsts vēsta par laiku no Latvijas valsts tapšanas līdz mūsdienām un noslēdzas krāšņā simtgades uguņošanā ar apliecinājumu Latvijas nākotnei, ticību Latvijas tautai un ikkatram iedzīvotājam.

Uzveduma vizuālo identitāti veido gaismas staru scenogrāfija Daugavā starp Vanšu un Akmens tiltiem, kas caurausta ar latvju spēka zīmēm uz AB dambja, tēlainu pirotehnikas horeogrāfiju, negaidītiem gaismas pārsteigumiem un izgaismotu Rīgas siluetu.

Īpaši veidotā muzikālajā materiālā ievītas nozīmīgas un līdzi dziedamas latviešu tautas melodijas, kordziesmas, atpazīstamas intonācijas un fragmenti no dažādus Latvijas valsts vēstures posmus raksturojošiem skaņdarbiem un mūzikas oriģināldarbi.

Mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle, komponists Ēriks Ešenvalds, muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere Austra Hauks, gaismu mākslinieks Normunds Bļasāns, pirotehnikas un gaismas efektu dizainers Kalvis Kalniņš.

Svinīgs un pacilājošs notikums – svētku uguņošana vai, simtgades gadā – īpaši veidots gaismas uzvedums - ir nozīmīga ikgadēja tradīcija Latvijas valsts proklamēšanas gadadienā, pulcējot simtus tūkstošus skatītāju klātienē un pie televīzijas ekrāniem, lielai daļai no kuriem tieši gaismas uzvedums kļūst par svētku kulminācijas brīdi. Papildus tiek nodrošināta televīzijas un radio tiešraide vēl daudz lielākam skatītāju lokam Latvijā un pasaulē, kļūstot par vienu no statītākajām visa gada pārraidēm.

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu