Grāmatas “Latvijas armija” (autors Juris Ciganovs) atvēršana

Grāmatas “Latvijas armija” (autors Juris Ciganovs) atvēršana — Latvija 100

Vieta Rīgā, Latvijas Kara muzejā (Smilšu iela 20)

Grāmatas “Latvijas armija” (autors Juris Ciganovs) atvēršana — Latvija 100

Datums:10.07.2019

Grāmatas “Latvijas armija” (autors Juris Ciganovs) atvēršana — Latvija 100

Laiks:16:00 — 17:00

Juris Ciganovs. Latvijas armija, Rīga: Latvijas Kara muzejs, 2019.

Lasītāju vērtējumam nodotā grāmata ir mēģinājums īsa pārskata veidā pastāstīt par Latvijas valsts pašiem pirmajiem soļiem bruņoto spēku organizēšanā, vienotas armijas izveidošanā Neatkarības kara laikā, par armijas struktūru miera laikā līdz Latvijas Republikas bojāejai padomju okupācijas rezultātā un par Nacionālo bruņoto spēku veidošanos pēc mūsu valsts neatkarības atgūšanas. Visi grāmatā izmantotie ilustratīvie materiāli glabājas Latvijas Kara muzeja krājumā.

Šī grāmata ir veltījums mūsu Latvijas valsts bruņotajiem spēkiem un latviešu karavīriem. Latvijas armija ir dzimusi kopā ar Latvijas valsti. Mums sava valsts bija jāizcīna un mūs karavīri to izdarīja. Latvijas neatkarība bija Latvijas armijas karavīru nopelns – starptautiskā sabiedrība mūsu valsti atzina tikai pēc tam, kad Latvijas bruņotie spēki bija atbrīvojuši tās teritoriju no visiem ārējiem un iekšējiem ienaidniekiem.

Rada un dara: Latvijas Kara muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu