Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību” prezentācija

Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību” prezentācija — Latvija 100

Vieta Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Cēsis

Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību” prezentācija — Latvija 100

Datums:19.03.2019

Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību” prezentācija — Latvija 100

Laiks:15:00

Turpinot Latvijas Nacionālā arhīva simtgades svinības un atceroties Latvijas valsts cīņu par brīvību, 2019. gada 19. martā plkst. 15.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā notiks Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību: Latvijas Neatkarības karš (1918–1920) Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos” 1. daļas “1918. gada 18. novembris–1919. gada 16. aprīlis” prezentācija. 

Grāmatā ir apkopoti un komentēti 190 Latvijas Valsts vēstures arhīva krājumā esošie dokumenti, kas atklāj nozīmīgas Latvijas Neatkarības kara sākuma posma militārās un politiskās norises un sniedz plašu dokumentāro ieskatu aplūkotā laika notikumos. Grāmatā iekļauts zinātniskais ievads, sastādītāju komentāri un personu rādītājs. Tā veltīta latviešu nacionālo militāro formējumu pirmajam virspavēlniekam Oskaram Kalpakam.

Grāmatas prezentācijas pasākumā interesenti būs aicināti uzzināt vairāk gan par Latvijas Nacionālo arhīvu, kurš dibināts 1919. gada augustā, gan jauno arhīva izdevumu un Latvijas un Cēsu vēsturi.

Pasākuma ietvaros notiks grāmatas sastādītāju – vēstures doktoru un Latvijas Valsts vēstures arhīva darbinieku – priekšlasījumi: Dr. hist. Jānis Šiliņš “Cēsu rotas izveidošana un darbība līdz 1918. gada 31. decembrim”, Dr. hist. Ēriks Jēkabsons “Latvijas armijas virsnieku-cēsinieku nezināmie likteņi”; Grāmata tapusi žurnāla “Latvijas Arhīvi” sērijā “Vēstures avoti” un ir izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja
arhīva eksperte Aiga Bērziņa 
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Tel. 29627830

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu