Izstāde „Latvijas gadsimts” / Valstsgribas atdzimšana. Latvijas Neatkarības atjaunošana (1986-1991)

Izstāde „Latvijas gadsimts” / Valstsgribas atdzimšana. Latvijas Neatkarības atjaunošana (1986-1991) — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (Brīvības bulvāris 32, Rīga)

Izstāde „Latvijas gadsimts” / Valstsgribas atdzimšana. Latvijas Neatkarības atjaunošana (1986-1991) — Latvija 100

Datums:22.08.2019 — 23.08.2019

Latvijas muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts" iekļauta tematiskā sadaļa "Valstsgribas atdzimšana. Latvijas neatkarības atjaunošana (1986–1991)". Atmodas periods, tāpat kā citi strauju pārmaiņu posmi, bija gribas un ideālu laiks. Izvirzītie ideāli bija sakņoti iepriekšējā pieredzē – vēsturiskajā atmiņā, valstiskuma pieredzē, arī padomju periodā saglabātajā un stiprinātajā piederībā vietējai kultūras videi, sava veida lokālajam sentimentam. Izstādē apmeklētāji var iepazīties ar galveno 1980. gadu beigu norišu hronoloģiju.

Izstādē galvenā uzmanība pievērsta valsts simbolu atjaunošanai un sabiedrības vēsturiskās atmiņas pārmaiņām Atmodas gaitā. Izstādē iekļautie Atmodas perioda dzīvesstāsti atspoguļos radikāli atšķirīgus redzējumus par Latvijas nākotni, kā arī dažādās cilvēku reakcijas – gan pielāgošanos, gan principialitātes saglabāšanu lielu pārmaiņu brīdī.

Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde "Latvijas gadsimts" ir vērienīgākais muzeju nozares sadarbības projekts kopš valsts neatkarības atjaunošanas, tajā ir iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji. Izstādē vienkopus var apskatīt vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas, kuras atspoguļo Latvijas valsts vēsturi simts gadu garumā. Līdzās vēsturiskiem priekšmetiem izstādi papildina arī daudzveidīgs digitālais saturs.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu