Izstāde „Latviskās dvēseles raksti"

Izstāde „Latviskās dvēseles raksti" — Latvija 100

Vieta Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Jelgava

Izstāde „Latviskās dvēseles raksti" — Latvija 100

Datums:09.03.2018 — 22.04.2018

"Latviskās dvēseles raksti" ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un par tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām.

Izstādē eksponēti tērpi no Tautas tērpu centra "Senā klēts", kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” iekļauta Latvijas valsts simtgades svinību programmā. 2015. gadā izstāde bija iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā un bija apskatāma Minhenes Piecu kontinentu muzejā, Neimisteres Abatijā Luksemburgā, kā arī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu