Izstāde “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei”

Izstāde “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei” — Latvija 100

Vieta Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs (Bonaventuras iela 10, Rīga)

Izstāde “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei” — Latvija 100

Datums:04.07.2018 — 15.09.2018

No 4. jūlija Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Hernhūtiešu saiešanas namā būs apskatāma izstāde “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei”. Projekta īstenošanā iesaistījās vairāk nekā 100 dalībnieku, kopā radot ap 150 māla tautumeitu lielu kori.

Projekta dalībnieku tautastērpu stāsti būs viens no izstādes akcentiem. Izstāde muzejā apskatāma līdz 15. septembrim.

2017. gadā Jūrmalas Mākslas skola sadarbībā ar Jūrmalas Mākslas skolas atbalsta biedrību un ar Jūrmalas pilsētas domes finansiālu atbalstu uzsāka īstenot projektu “100 tautumeitas Latvijas simtgadei”, kura ietvaros vairāk nekā 100 jūrmalnieku, Jūrmalas un Jūrmalas Mākslas skolas draugu darināja māla tautumeitu kori.

Projekts aizsākās kā vienkāršs keramikas mācību stundas uzdevums, lai bērni iepazītos ar latviešu tautastērpiem. Rezultāts bija pārsteidzošs – ap 50 māla figūras dažādos tautastērpos un to interpretācijās pēc mēneša stāvēja keramikas kabinetā uz palodzes un izskatījās kā koris.

Tā mācību izdevums pārtapa par projektu, kurā iesaistījās arī pieaugušie, kuri kopā ar bērniem un mazbērniem radoši darbojās. Projektā aktīvi piedalījās un kopkora dalībniekus veidoja gan Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņi un viņu vecāki, vecvecāki, gan absolventi un skolotāji, pilsētas iedzīvotāji. Projektā līdzdarbojās arī Kultūras ministre Dace Melbārde un viņas meita Dārta, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un meita Ieva, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un eksperte Linda Rubene, Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Aija Tūna, Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociācijas vadītāja Dina Lūse, Jūrmalas domes pārstāvji, izglītības un kultūras nodaļas kolektīvs, Jūrmalas  vispārējās izglītības skolu skolotāji u.c. Papildus  skolas bērni ar vecākiem un vecvecākiem aktīvi darināja māla tautumeitas ārpus projekta aktivitātēm, brīvajā laikā. Šobrīd tapušas jau vairāk nekā 150 figūriņas. Radošās aktivitātes tika filmētas un režisore Līva Vilnīte radīja mākslinieciski atraktīvu īsfilmu par projektu. 

Ceļojošās izstādes ekspozīciju daudzveidīgāku veidos Jūrmalas pilsētas muzeja fotomateriāls, kas ataino tautas tērpu valkāšanu Jūrmalā Latvijas pirmās brīvvalsts laikā un padomju laikos. Ikviens varēs apskatīt arī radošā procesa fotomirkļu fiksāciju, kā arī  Jūrmalas Mākslas skolas skolotājas un gleznotājas Laimas Akmentiņas gleznu cikls “Dziesma”.

Katra ceļojošās izstādes pieturvietas ekspozīcija tiek papildinātu ar kādu jaunu akcentu -  šoreiz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ekspozīcijas akcents ir projekta dalībnieku tautastērpu stāsti. 

Katrs tautastērpa stāsts ir ļoti personisks un atšķirīgs. Katrs, kurš ir izstāstījis savu stāstu ir pavēris durvis uz savu sirdi.

Informāciju sagatavoja:

Dace Ziemele
Jūrmalas Mākslas skolas
direktores vietniece projektu jautājumos
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu