Izstāde “Tradicionālais apģērbs Latvijā”

Izstāde “Tradicionālais apģērbs Latvijā” — Latvija 100

Vieta Lietuvas Nacionālais muzejs, Viļņa

Izstāde “Tradicionālais apģērbs Latvijā” — Latvija 100

Datums:12.12.2018 — 13.01.2019

Lietuvas Nacionālajā muzejā Viļņā apskatāma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Tradicionālais apģērbs Latvijā”, kas iepazīstina kaimiņvalsti ar Latvijas tradicionālās kultūras mantojumu. Izstāde veltīta Latvijas valsts simtgadei.

“Apģērbs ir viens no nozīmīgākajiem tautu raksturojošiem materiālās kultūras elementiem. Tā attīstībā atspoguļojas ilglaicīgi etniskās vēstures procesi. Tērps ataino gadsimtu gaitā izveidojušās tradīcijas, estētiskos ideālus, kultūras sakarus un to mijiedarbību,” izstādes pavadtekstā raksta tās autore, LNVM Etnogrāfijas nodaļas pētniece Inita Heinola.

Eksponētie 24 tērpu komplekti demonstrē apģērba daudzveidību dažādos Latvijas kultūrvēsturiskajos apgabalos 19. gadsimtā, tos papildina citas priekšmetu grupas: adītas zeķes un cimdi, jostas, rotas, kā arī 26 zīmējumu kopijas no muzeja krājuma, veidojot košu kopainu. Izstāde tapa, LNVM speciālistēm līdzdarbojoties ar Lietuvas muzeja darbiniekiem.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu