"JĀŅU FESTIVĀLS 2018" Lielbritānijā

"JĀŅU FESTIVĀLS 2018" Lielbritānijā — Latvija 100

Vieta Fonda "Daugavas Vanagi" muižas "Straumēni" teritorijā, Lielbritānija

"JĀŅU FESTIVĀLS 2018" Lielbritānijā — Latvija 100

Datums:15.06.2018 — 17.06.2018

Pēdējos gados par lielāko ārzemju latviešu kopā sanākšanu visā pasaulē dēvētais pasākums - "Jāņu festivāls 2018" Lielbritānijā arī šogad norisināsies trīs dienas - no 15. līdz 17. jūnijam Anglijas latviešu vienīgajā lauku īpašumā, fonda "Daugavas Vanagi" muižas "Straumēni" teritorijā.

Lielākās Līgo un Jāņu svinības latviešiem ārzemēs, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju un notiek Lielbritānijā, jau septīto gadu pēc kārtas rīko Latviešu Lielbritānijā asociācija un pasākumu organizēšanas apvienība "Bērzes Strazdi".

Trīs dienu ilgais brīvdabas un mūzikas festivāls arī šogad piedāvās daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas pārstāvju gaumēm. Tradicionālo kultūras daļu Jāņos nodrošina kultūras un izglītojošā programma "Līgo sētas". Katra no sētām darbojas, lai interaktīvā veidā iepazīstinātu apmeklētājus ar Jāņu tradīcijām. Līgo sētās norisinās radošās darbnīcas, konkursi un interaktīvas aktivitātes, lai praktiskā veidā nodotu zināšanas par Jāņiem un Latviju bērniem, jauniešiem, ģimenēm un ikvienam pasākuma apmeklētājam, veicinot piederību Latvijai. 2018. gadā papildus norisināsies arī latviešu danču sēta "Nīkšana pie ugunskura" vidējās un vecākās paaudzes latviešiem un svinīgā "Latvijai - 100 gadi" sēta. 

Paralēli festivālā triju dienu garumā darbosies latviešu pasākumos Lielbritānijā tehniski visjaudīgākā un vērienīgākā Lielā skatuve. Pasākuma apmeklētājus uz tās Līgo zaļumballē priecēs latviešu mūziķi un populārākie viesmākslinieki no Latvijas.

Šī gada Jāņu festivālā, kas būs īpaši veltīts Latvijas valsts simtgades svinībām, noteikti atkārtoti tiks uzcelta lielākā latviešu Lielbritānijā telšu pilsētiņa, kurā festivāla apmeklētāji mitināsies trīs svētku dienas, ļaujoties dažādām atrakcijām, aktivitātēm, latviešu sporta spēlēm, konkursiem, kas būs veltīti par godu Latvijas valsts simtgades svinībām un svētku tematikai.

Festivālā darbosies arī vērienīgs latviešu amatnieku tirdziņš, dažādu latviešu uzņēmumu un organizāciju stendi un, protams, par apmeklētāju ēdināšanu rūpēsies vietējie latvieši un viņu uzņēmumi. Brīvdabas Jāņu un Līgo svētku festivālā notiks arī "Latvijai 100 gadi" kino projekta jaunāko latviešu kinofilmu izrādes, amatnieku tirdziņš, latviešu tautas deju, folkloras un muzikālo kopu priekšnesumi, būs iespēja piedalīties Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā, Latvijas simtgades skrējienā un diasporas aerofotogrāfijas veidošanā!

2018. gada "Jāņu festivāls 2018" "Straumēnos" piedāvās vēl daudzus citus pārsteigumus un aktivitātes visiem latviešiem labākā laika pavadīšanai gada galvenajā vasaras un mūzikas pasākumā ārpus Latvijas robežas un tautiešiem svešumā!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu