Jaunās latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys Skrytuļs"

Jaunās latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys Skrytuļs" — Latvija 100

Vieta Daugavpils novads

Jaunās latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys Skrytuļs" — Latvija 100

Datums:14.07.2018 — 15.07.2018

Jaunās mūzikas festivāla „Muzykys Skrytuļs” rīkošana Līksnas pagastā aizsākās 2005. gadā, turpinājās 2006., 2007., 2011., 2014. un 2016. gadā.

Festivāls popularizē Latgales kultūras identitāti, sniedz atbalstu jaunajiem autoriem un izpildītājiem, sekmē dziesmu tekstu rakstīšanu latgaliešu valodā.

Ar vēstījumu - "Tu esi Latvija. Tu esi Latgale", tiks veidota visa festivāla programma un koncertu scenāriji. Koncertos aicinām piedalīties mūziķus un mūzikas grupas, ne vien tos, kuri radošo darbību veic Latgalē, bet arī tos, kuriem saknes meklējamas Latgalē, tādā veidā "sasaucot" visus pasaules latgaliešus kopā, lai svinētu skaistos Latvijas svētkus.

Festivāls ir nekomerciāls un tā moto – „Kruot var na tikai naudu”. Arī šogad ar Daugavpils novada domes finansējuma atbalstu Līksna aicina sanākt kopā gan jaunos, gan atpazīstamību guvušos mūziķus, kuri izpilda dziesmas latgaliski un balsta savu jaunradi Latgales tradicionālajā kultūrā. Festivāla idejas pamatvērtības – dziesmu teksti latgaliski, pirmatskaņojumi (jaunā mūzika), “dzīvais” izpildījums.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu