Jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs „Mani sirdsvārdi Latvijai”

Jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs „Mani sirdsvārdi Latvijai” — Latvija 100

Vieta „Likteņdārzs”, Kokneses pagasts, Kokneses novads

Jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs „Mani sirdsvārdi Latvijai” — Latvija 100

Datums:12.05.2017

12.maijā Likteņdārzā, Koknesē, notiks jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs „Mani sirdsvārdi Latvijai”. Simpozijā tiks cildināti rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa 140. jubilejai veltītā literāro, pētniecisko darbu un pārspriedumu konkursa dalībnieki un viņu skolotāji, notiks laureātu darbu lasījumi un domu apmaiņa. Par Jāņa Jaunsudrabiņa personību, dzīvi un daiļradi pasākuma apmeklētājiem stāstīs Mg.paed. Karīna Krieviņa, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta zinātniskā asistente. Pasākumā iekļauti arī grāmatas „Pro Patria- III” („Par Tēvzemi”) atvēršanas svētki, grāmatā apkopoti jaunlatvieša K.Valdemāra 190. jubilejai veltītajam pārspriedumu, literāro un pētniecisko darbu konkursam iesniegtie darbi.

Pasākuma dalībnieki tiksies ar rakstnieci Māru Svīri, kura stāstīs par dzīvi Staburaga pasaulē. Savukārt bijusī LR vēstniece Somijā un Igaunijā, rakstniece un tulkotāja Anna Žīgure runās par savu dzimtu un jauniešu lomu Latvijas nākotnes veidošanā.

Simpozija centrālais notikums būs vārda un koka mākslas radošās sinerģijas nometne „ES ESMU LATVIJA”, kuras laikā tiks sveikti astotā Koka tēlniecības plenēra dalībnieki un viņu skolotāji un atklāts plenēra laikā tapušais koka tēlniecības kopdarbs „Piemini Latviju!”.

Šis jaunatnes radošais vārda un koka mākslas simpozijs „Mani sirdsvārdi Latvijai” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Visā valstī tās notiks no šī gada līdz 2021. gadam, un to galvenais vēstījums ir Es esmu Latvija, akcentējot, ka mūsu valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu