Jauniestudējums “Līdz kosmosam nav tālu”

Jauniestudējums “Līdz kosmosam nav tālu” — Latvija 100

Vieta Līvānu novads

Jauniestudējums “Līdz kosmosam nav tālu” — Latvija 100

Datums:19.07.2019 — 30.07.2019

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Mūsdienu mākslas galerijā (Līvāni) režisores Lienas Šmukstes vadībā top jauniestudējums "Līdz kosmosam nav tālu", kas pirmizrādi piedzīvos Līvānu pilsētas svētkos, 19. jūlijā.

Interaktīvā izrāde vēstīs par to, kā Latvijas brīvībai izšķirīgie notikumi atbalsojušies mazā Latgales pilsētā Līvānos un vietējo iedzīvotāju likteņos. Izrādes scenogrāfiju veidos izstāde, kurā tiks apkopotas līvāniešu atmiņas un vēstures liecības fotogrāfijās, priekšmetos un stāstos, bet izrādes galvenie varoņi darbosies kā izstādes gidi, ļaujot skatītājiem iedziļināties izrādes tēmās un aktīvi iesaistīties arī pašā izrādes procesā. Izrāde notiks latviešu, krievu un latgaliešu valodās.

Neskatoties uz to, ka Līvāni ir maza pilsēta, tā ir atstājusi pēdas tālu pasaulē. Šī izrāde solās būt interesanta ne tikai Līvānos un Latgales reģionā, bet arī citos Latvijas novados, jo kurš gan nezina Līvānu mājas un kuram tad mājās nav kāda glāze no Līvānu stikla? Un kas zina, varbūt drīz kāds kosmosa kuģis pacelsies debesīs un to palīdzēs vadīt Līvānos ražota detaļa?

Izrādes režisore – Liena Šmukste, dramaturģe – Ance Muižniece, lomās – Māra Rudzāte un Oskars Bērziņš, scenogrāfs – Raimonds Vindulis, producente Lāsma Vindule.

Pirmizrāde notiks Līvānu pilsētas svētku laikā 19. jūlijā pl. 17:30 Mūsdienu mākslas galerijā, kam sekos vēl vairākas izrādes nedēļas garumā. Precīzi izrāžu norises laiki tiks izziņoti tuvākajā laikā.

Aktuālajai informācijai aicinām sekot: www.facebook.com/musdienumaksla.

Mūsdienu mākslas galerijas projekts "Līdz kosmosam nav tālu" tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" atbalstu.

Rada un dara: Biedrība GALERIJA

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu