Karoga diena

Karoga diena — Latvija 100

Vieta Skrunda

Karoga diena — Latvija 100

Datums:29.01.2019

29. janvārī Skrundā notiks Karoga dienas svinībās. Šī tradīcija aizsākās pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad kopā ar Karavīru biedrību, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un vēstures pētniekiem skrundenieki atskatījās uz būtiskiem notikumiem Latvijas neatkarības atjaunošanā 1919. gadā. Šajā dienā notika Skrundas kauja - pirmā uzvarētā kauja pēc ilgas atkāpšanās.

Pasākumā piedalīsies Nacionālie bruņotie spēki, Zemessardzes 45. kājnieku bataljons, Latvijas Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigāde, eFP – Paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā, Virsnieku apvienības un Karavīru biedrības pārstāvji, jaunsargi, skolēni.

Dienas garumā notiks dažādi pasākumi – svinīga Karoga dienas atklāšana plkst. 10.00 ar svētbrīdi Skrundas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, pēc tam sāksies piedzīvojumu spēle „Jaunie Skrundas sargi”, kurā var piedalīties gan skolēni, gan jaunsargi.

Plkst. 16.00 visi tiks aicināti pie Skrundas vidusskolas, kur sporta stadionā tiks iznests Latvijā lielākais valsts karogs, kas Latvijas simtajā dzimšanās dienā, 18. novembrī, tika pacelts Zaķusalas TV tornī.

Svinīgais Karoga dienas gājiens dosies uz piemiņas vietu Skrundas centrā. Pie piemiņas akmens notiks piemiņas brīdis un “Jauno Skrundas sargu” apbalvošana. Visas dienas garumā Skrundā, Liepājas ielā būs iespēja vērot sabiedroto spēku tehnikas un bruņojuma izstādi.

PAR SKRUNDAS KAUJU

Pirms 100 gadiem, 1919. gada 29. janvāra agrā rītā, kalpakieši atstāja Rudbāržu muižu un devās Skrundas virzienā. Pēc uzbrukuma plāna, kaujas smagums gūlās uz Kalpaka bataljonu: tam vajadzēja, uzbrūkot gar Rudbāržu – Skrundas lielceļu un pa labi no tā, padzīt pretinieku no Skrundas. Pretinieki uzbrucējus pielaida ap 300 m tuvumā un tad atklāja uguni. Iesākās abpusēja apšaudīšanās. Ap pulksten 9.00 (pēc 3 stundu ilgas kaujas) Skrunda bija atbrīvota. Tas bija pirmais uzbrukums, pirmais solis uz priekšu pēc ilgstošas atkāpšanās. Virs Skrundas pacēlās sarkanbalti sarkanais karogs.

PROGRAMMA

10:00 Karoga dienas atklāšana. Svētbrīdis Skrundas ev.lut. baznīcā 

Svētbrīdi vada zemessardzes kapelāns Martiņš Burke – Burkevics un Skrundas ev. Lut draudzes mācītājs Martins Samms.

11:00 – 15:00 Piedzīvojumu un izaicinājumu spēle „Jaunie Skrundas sargi” Skrundas pilsētā

16:00 Svinīgais gājiens. Karogu gājiens no Skrundas vidusskolas līdz O. Kalpaka piemiņas akmenim

Gājiena laikā  spēlē NBS štāba Orķestris.

16:15 Piemiņas brīdis un „Jauno Skrundas sargu” apbalvošana pie piemiņas akmens

 

Dienas laikā varēs baudīt karavīru zupu, izvizināties ar militāro tehniku kopā ar 45. nodrošinājuma bataljona zemessargiem. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu