Koncerts “Bēthovens un Baltija”. Baltijas akadēmiju orķestris

Koncerts “Bēthovens un Baltija”. Baltijas akadēmiju orķestris — Latvija 100

Vieta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē

Koncerts “Bēthovens un Baltija”. Baltijas akadēmiju orķestris — Latvija 100

Datums:12.10.2019

Koncerts “Bēthovens un Baltija”. Baltijas akadēmiju orķestris — Latvija 100

Laiks:18:00

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina uz Latvijas valsts simtgades programmas notikumu – kamerorķestra "Accademia Baltica" koncertturnejas "Bēthovens un Baltija" pirmo koncertu, kas norisināsies 12. oktobrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē.

Orķestrī "Accademia Baltica" apvienojušies visu trīs Baltijas valstu Mūzikas augstskolu talantīgākie studenti, un šajā mūzikas piedzīvojumā viņi dosies divu jaunu, bet jau ļoti pieredzējušu diriģentu – Modesta Barkauska /Modestas Barkauskas, Lietuva/ un Gunta Kuzmas vadībā. Viņiem pievienosies solisti – obojisti Egils Upatnieks /Latvija/ un Roberts Beinaris /Robertas Beinaris, Lietuva/. Koncertus Rīgā un Viļņā diriģēs Modests Barkausks, bet turneja turpināsies Tallinā, Helsinkos un Sanktpēterburgā Gunta Kuzmas vadībā, atdzīvinot Baltijas mūziķu vēsturiskos kultūras krustceļus.

2018. gads bija simtgades svinību kulminācija visās Baltijas valstīs, bet 2019./2020.g. sezonā Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atzīmē savu simto dzimšanas dienu.

Tik nozīmīgas jubilejas pieņemts atzīmēt ar paliekošām vērtībām, un viena no tādām ir Baltijas valstu Mūzikas akadēmiju studentu orķestris. Tā ir iespēja ne tikai nodibināt savstarpējus kontaktus un sajust piederību Baltijas kultūras telpai, bet arī sasniegt jaunas muzikālas virsotnes, jo 2021. gada pavasarī Baltijas Mūzikas akadēmijas sagaida sadarbības projekts ar Berlīnes Filharmoniķu Karajana akadēmiju.

Foto: Jānis PorietisKoncertturnejas programma klausītājus iepazīstinās ar atšķirīgiem un spilgtiem Igaunijas, Latvijas un Lietuvas komponistiem – Erki-Svenu Tīru, Pēteri Plakidi, Broņu Kutaviču un Justi Janulīti, kā arī dos iespēju novērtēt Bēthovena 7. simfonijas lasījumu jauno mūziķu izpildījumā.

Mēģinājumu procesā, kas noritēs Rīgā no 8. līdz 12. oktobrim, ar jaunajiem talantiem strādās starptautiska pieredzējušu orķestra mūziķu komanda: Kremerata Baltica pirmie koncertmeistari Sandis Šteinbergs un Ēriks Kiršfelds, dāņu vijolnieks Arne Balks-Millers, altists Jurģis Juozapaitis /Lietuva/, igauņu fagotists Pēters Sarapū, somu trompetists Mīka Sārinens un sitaminstrumentālists Kristians Martinezs (Kolumbija-Dānija). "Accademia Baltica" diriģenti ir jauni – toties vieni no interesantākajiem jaunās paaudzes diriģentiem Baltijā: mūsu pašu Guntis Kuzma un lietuviešu diriģents Modests Barkausks. Savukārt divi lieliskie obojisti – Robertas Beinaris un Egils Upatnieks satiksies Pētera Plakida Koncertā divām obojām un stīgu orķestrim.

Foto: Dmitrijs Matvejevs"Accademia Baltica" kopumā sniegs sešus koncertus: Rīgā, Viļņā, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, un Tallinā – jaunajā Igaunijas Mūzikas akadēmijas koncertzālē, Helsinku Mūzikas Centrā un Sanktpēterburgā. Koncertturnejas pēdējā pilsētā festivāla Starptautiskā konservatoriju nedēļa ietvaros notiks divi koncerti. Pirmais no tiem būs festivāla atklāšanas koncerts pasaulslavenajā Sanktpēterburgas Filharmonijas zālē, savukārt otrais – Jāņa baznīcā (Eesti Kontsert filiāle Sanktpēterburgā).

"Accademia Baltica" projekts tapis, sadarbojoties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijai un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijai, pateicoties Latvijas valsts simtgades un Nordplus programmas atbalstam.

BIĻETES (Cena - 5 €; pensionāriem - 3 €, studentiem un skolēniem - ieeja bez maksas)

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu