Konference “Spekkes lasījumi”

Konference “Spekkes lasījumi” — Latvija 100

Datums:10.11.2017

10. novembrī ar reģionālo konferenci “Spekkes lasījumi” Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā simboliski noslēgsies piecus gadus ilgusī renovācija, kuras rezultātā 20. gadsimta sākuma skolas gaisotne apvienota ar mūsdienīgu un modernu vidi. Tāpēc Latvijas un ģimnāzijas simtgades priekšvakarā tiks būvēts arī saturisks tilts no pagātnes uz nākotni, meklējot atbildes uz jautājumu, kāds ir izglītota cilvēka ceļš uz Latvijas valsti.

PAR ARNOLDU SPEKKI

Konference veltīta Latvijas vēstures pētniekam, diplomātam un Liepājas ģimnāzijas pirmajam direktoram Arnoldam Spekkem, kuram šogad aprit 130 gadi.

Konferences “Izglītota cilvēka ceļš uz Latvijas valsti” vadmotīvs ir “Lai drosmīgi metam tiltus no pagātnes uz nākotni, apzinoties tagadnes iespējas!”, tās mērķis – aktualizēt daudzveidīgu jautājumu loku, kas būtisks izglītības iestādēm, kurām mūsdienās ir ģimnāzijas statuss. Ģimnāzijas vieta Liepājas kultūrvidē 1919. gadā, Arnolda Spekkes daudzpusīgās personības šķautnes, ģimnāziju funkcijas un izaicinājumi mūsdienu izglītībā – tas ir jautājumu loks, ko plānots aktualizēt “Spekkes lasījumos”. 

Par Liepājas reālģimnāzijas izveidi un Liepājas pašvaldības darbu izglītības jomā 1919. – 1920. gadā ar lasījumu uzstāsies Liepājas muzeja vadošā pētniece Uļjana Gintnere, Liepājas Universitātes docente, filoloģijas doktore Velga Laugale runās par to, kāda ir vidusskolas un ģimnāzijas atšķirība un vai šo nosaukumu izpratne atspoguļo izglītības saistību ar sabiedriskajiem procesiem. Par labas skolas definīcijas meklējumiem mūsdienās runās Mārīte Seile, bijusī Latvijas izglītības un zinātnes ministre, tagad – organizāciju un personāla attīstības konsultante. Marija Golubeva, RHC Consulting un Kustības PAR valdes locekle aktualizēs jautājumu par to, vai varam atļauties nekvalitatīvu izglītību. Ar Arnolda Spekkes devumu Latvijas vēstures pētniecībā iepazīstinās Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore  Ilga Erba. Par laikmeta atspulgu, kurā veidojās mūsu valsts, tapa tās vēsture, izglītības sistēma, iekšpolitika un ārpolitika, uzstāsies rakstniece, tulkotāja un diplomāte Anna Žīgure.

Konferences dalībniekiem ģimnāzijas renovētajās telpās būs iespēja skatīt divas izstādes: A. Spekkes meitas Vijas Spekkes da Sako gleznas un Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas darbinieku sagatavoto izstādi par A. Spekkes daudzpusīgo personību un darbības jomām. 

KONFERENCES ROGRAMMA

PAR VIJAS SPEKKES IZSTĀDI

Plašāka informācija par konferenci ģimnāzijas mājaslapā www.lvg.lv  Iespēja reģistrēties līdz 8. novembrim. 

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā šā gada oktobra beigās pabeigta visas ēkas renovācija, atjaunojot iekšpagalma fasādi un labiekārtojot pagalmu. Renovēti arī dabaszinātņu, informātikas kabineti un bibliotēka. Ģimnāzijas ēkas renovācija piecu gadu laikā tika sadalīta 32 kārtās, ieguldot gandrīz 3 milj. eiro pašvaldības un ES finansējuma.

Kā uzsver Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, skolas ēkas atjaunošanas kopējo procesu no 2012. līdz 2017. gadam raksturo divas galvenās vadlīnijas: vēsturiskā un mūsdienīgā.

Pirmkārt, tā ir atgriešanās pie sākotnēji jau L. Melvila paredzētās funkcionālās shēmas. Otrkārt, izveidots jauniešu izaugsmei nepieciešamais “saslēgums” ar mūsdienām – vides pieejamība un labiekārtojums. Skola ir viens no izcilākajiem Eiropas augstāko standartu jūgendstila arhitektūras paraugiem.

 

Gunta Jākobsone 
Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde 
sabiedrisko attiecību speciāliste 
Adrese: Uliha ielā 36, LV-3401, Liepāja 
Tālrunis: 29106561 
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu