Kuģa "Saratov" sagaidīšana Liepājā

Kuģa "Saratov" sagaidīšana Liepājā — Latvija 100

Vieta Liepāja

Kuģa "Saratov" sagaidīšana Liepājā — Latvija 100

Datums:27.06.2019 — 29.06.2019

No 27. līdz 29. jūnijam Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu pasākumu kopums - "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100". Atceroties laiku, kad Liepāja bija kļuvusi par Latvijas valsts pagaidu valdības mītni, trīs dienu garumā ikviens varēs izdzīvot 1919. gada 27. jūnija notikumus, piedaloties plašā svētku programmā.

FOTO:

Pasākums “Pirms 100 gadiem Liepājā"

Svētku koncerts “Ar prieku un gandarījumu”

Kuģa “Saratov” sagaidīšanas Liepājā rekonstrukcija

Ekumēniskais dievkalpojums

Kuģa “Saratov” sagaidīšanas rekonstrukcijas ģenerālmēģinājums

PROGRAMMA (jpg)

"KUĢA "SARATOV" SAGAIDĪŠANAI LIEPĀJĀ - 100" LATVIJAS TELEVĪZIJĀ

27. jūnijs

Trīs dienu svētki sāksies 27. jūnijā, plkst. 13.00 ar ekumēnisko dievkalpojumu Liepājas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. 

27. jūnijā plkst. 18.00 Liepājas Vecajā ostmalā gaidāms viens no galvenajiem svinību pasākumiem – vēsturisku notikumu rekonstrukcija “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100”.

Simbolisku pagaidu valdības nokāpšanu no klāja ar svinīgajām uzrunām, dziesmām un parādi izspēlēs kupls dalībnieku skaits, piedaloties aktieriem un dažādiem mūzikas kolektīviem. Pasākuma norises vieta tiks iekārtota precīzi un stilistiski atbilstoši 1919. gada vēsturisko fotoattēlu piemēriem. Latvijas valdības lomas uzticētas Liepājas teātra aktieriem, bet sagaidītāju pulkā būs brīvprātīgie statisti. Ceremonijas laikā plānots ievērot vēsturiskā notikuma secību, iekļaujot repertuārā gan toreiz dziedātās dziesmas “Dievs, dod mūsu tēvu zemei” un “Latvju himnu”, gan aktieru izpildījumā atkārtojot valstsvīru uzrunas. Visas norises muzikāli pavadīs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba orķestris.

Vēsturiskajai rekonstrukcijai sekos gājiens no Vecās ostmalas uz Jāņa Čakstes laukumu, kur svinības turpināsies ar NBS Štāba orķestra priekšnesumiem, koru sadziedāšanos un ārvalstu kolektīvu piedalīšanos.

28. jūnijs

Plkst. 20.00 laukumā pie Muitas mājas notiks svētku koncerts “Ar prieku un gandarījumu”, kura ideja sakņojas Kārļa Ulmaņa runā pēc nokāpšanas no kuģa “Saratov”.

Tas būs tematisks muzikāls vēstījums par jaundibinātās Latvijas valsts centieniem iegūt zemi, pašnoteikšanos un stiprināt valstiskuma apziņu līdz 1919. gada jūlija sākumam. Koncertā skanēs Neatkarības kara laika mūzika un rokmūzika, piedaloties NBS Štāba orķestrim, jauktajam korim INTIS, grupai “Skyforger”, Ievai Akurāterei, Asnātei Rancānei, Ievai Sutugovai, Ivo Fominam, Andrim Ērglim, Jurim Jopem u. c.

Dienas noslēgumā, plkst. 22.30, laukumā pie Muitas mājas norisināsies zaļumballe 20. gadsimta sākuma noskaņās. Apmeklētājus priecēs retro mūzikas ansamblis “Bellacord Tanzorchester”, brāļi Auzāni un “Slavenais Jersikas orķestris”.

29. jūnijs

Visas dienas garumā laukumā pie Muitas mājas un Liepājas vēsturiskajos kvartālos norisināsies plaša pasākumu programma ģimenēm un bērniem “Pirms 100 gadiem Liepājā”.

Ikviens aicināts piedalīties radošajās darbnīcas un tradicionālās 20. gadsimta sākuma spēka un veiklības atrakcijās, būs dažādas teatrālas izdarības, muzicēs kapela, bet uz skatuves uzstāsies vieskolektīvi no Anglijas, Francijas un ASV un pašmāju mūziķi. Tāpat 29. jūnijā Liepājā notiks Tvīda retro velobrauciens.

Diena noslēgsies ar Kurzemes dziesmu svētkiem plkst. 19.00 LOC Olimpiskajā centrā.

Svinīgo notikumu programmu par godu kuģa “Saratov” sagaidīšanas simtgadei rīko Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, biedrību “I DID IT” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru.

Uzziņai:

2019. gada jūnijā apritēs 100 gadi kopš Latvijas pagaidu valdības nokāpšanas no kuģa “Saratov” Liepājā. Šis notikums ir būtisks Latvijas valsts izveidē. Laikā, kad pirms 100 gadiem risinājās Neatkarības iegūšanas notikumi, Latvija bija republika bez zemes - Kārļa Skalbes vārdiem - “republika uz ūdens”. Latvijas teritorijā saimniekoja gan Stučkas valdība, gan Andrieva Niedras spēki, bet Kārļa Ulmaņa vadītā pagaidu valdība, Lielbritānijas un Francijas karakuģu sargāta, atradās uz kuģa “Saratov”. 27. jūnijā apritēs tieši simts gadi, kopš Ulmaņa valdība varēja izkāpt krastā. No tā brīža Latvija kļuva par valsti ar zemi.

FAKTU LAPA "CEĻĀ UZ LATVIJAS VALSTI". LIEPĀJA - LATVIJAS GALVASPILSĒTA (LV)

FAKTU LAPA "CEĻĀ UZ LATVIJAS VALSTI". LIEPĀJA - LATVIJAS GALVASPILSĒTA (EN)

 

Saistītie raksti

Notiks kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā veltīts svētku koncerts | 28.06.2019.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis: ticība Latvijai un tās nākotnei iedvesmoja cīnīties par brīvību | 27.06.2019.

Latvijā atgriežas vērtīga vēstures liecība | 26.06.2019.

Nedēļas nogalē notiks Kurzemes Dziesmu svētki | 26.06.2019.

Liepājnieki aicināti pie ēkām pacelt Latvijas karogu | 25.06.2019.

Ar vērienīgām trīs dienu svinībām Liepājā tiks godināta kuģa “Saratov” sagaidīšanas simtgade | 25.06.2019.

Kuģa “Saratov” sagaidīšana Liepājā - 100” rekonstrukcijā liepājnieki autentiskos 20. gadsimta tērpos | 19.06.2019.

Kuģa “Saratov” sagaidīšanai 100 – svētki Liepājā un LTV ēterā | 17.06.2019.

“Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā - 100” rekonstrukcijā piedalīsies vairāki simti liepājnieku | 14.06.2019.

Liepājā notiks Kurzemes Dziesmu svētki | 13.06.2019.

10. Liepājas Tvīda retro velobrauciens pasākuma “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100” ietvaros | 13.06.2019.

Pirmizrādi piedzīvos dokumentāla īsfilma par Latvijas un Lielbritānijas vēsturiskajām saitēm | 12.04.2019.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu