Latvijas Alfa Romeo īpašnieku kluba pasākums "AROMS 2018"

Latvijas Alfa Romeo īpašnieku kluba pasākums "AROMS 2018" — Latvija 100

Vieta Cēsis un Cēsu apkaime

Latvijas Alfa Romeo īpašnieku kluba pasākums "AROMS 2018" — Latvija 100

Datums:10.08.2018 — 12.08.2018

Latvijas Alfa Romeo īpašnieku klubs ir dibināts 2003. gadā un šogad svin savu 15 gadu jubileju. Katru vasaru augusta pirmajā pusē Alfa Romeo auto vadītāji tiekas pasākumā “AROMS” (Alfa Romeo Owners' Meeting Summer). Tas ir auto tūrisma pasākums, kas ietver dažāda veida izklaides un izziņas uzdevumus, piemēram:

• Orientēšanās ar karti – gan ar auto, gan kājām un gan pilsētās, gan ārpus tām;

• Foto-orientēšanās – gan ar auto, gan kājām un gan pilsētās, gan ārpus tām;

• Klasiski rallija elementi kā "regularitātes" braucieni, braukšana pēc leģendas un vidējā ātruma braucieni;

• Pārbraucieni pa interesantiem vai gleznainiem ceļu posmiem;

• Meklēšanas un atjautības uzdevumi. Katru gadu vismaz viens pasākuma posms notiek kādā ievērojamā vai vēsturiski nozīmīgā vietā. Piemēram, iepriekšējos trīs pasākumos atsevišķi uzdevumi ir notikuši Uldevena koka pilī Lielvārdē, Ikšķiles pilsdrupās, Likteņdārzā un "Brakos";

• Sporta un kolektīva saliedēšanas spēles.

Precīzi uzdevumi netiek izpausti pirms pasākuma, un tos dalībnieki pa posmiem uzzina pasākuma gaitā. Šogad liela daļa no pasākuma paredzēta Cēsīs un Cēsu apkārtnē.

Plānots, ka pasākuma gaitā dalībnieki iepazīs ar Cēsīm saistītu Latvijas vēsturi un simbolus. Piemēram, Cēsis kā Latvijas karoga dzimšanas vieta un vecākā zināmā Latvijas karoga glabāšanas vieta, Cēsis un to apkārtne kā Brīvības cīņu norises vieta un vieta, kur tika formēta nacionālās armijas pirmā vienība, Cēsis kā vērā ņemama Atmodas pilsēta, tai skaitā pilsēta, caur kuru veda Baltijas ceļš, un Cēsīs Andrejs Pumpurs uzrakstīja eposu “Lāčplēsis”.

Alfa Romeo vadītāji ir sabiedriski aktīvi dažāda vecuma cilvēki. Pasākumā ir aicināts piedalīties jebkurš Alfa Romeo vadītājs (tas ir priekšnoteikums, ka pasākumā jāpiedalās ar Alfa Romeo markas auto). Pārsvarā dalībnieki ir no Latvijas, taču parasti piedalās arī ekipāžas no Lietuvas un Igaunijas.

Pasākumā ietilpstošie uzdevumi tiek vienmēr veidoti tā, lai netiktu veicināti ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu